Poradniki
Start Poradniki Jak płacić za prąd przez Internet?
Artykuł

Jak płacić za prąd przez Internet?

Przez Internet zamawiamy produkty, płacimy za bilety podróżne, wiele firm nie wyobraża sobie prowadzenia biznesu bez możliwości opłacania rachunków przez online. To obecnie najszybsza metoda regulacji należności zarówno firmowych jak i domowych.

Wygodnie ale i bezpiecznie

Bankowe systemy płatności muszą charakteryzować się bezpieczeństwem, dlatego banki wykupuj zabezpieczenia SSL. O tym czy wprowadzone jest ono na danej stronie świadczy mała ikonka kłódeczki na paku http. Ci co regulują rachunki poprzez konto bankowe wiedzą jak t wygoda, potwierdzenie wystarczy wydrukować i nie wymaga ono stempli i podpisów. Oddziału Poczty Polskiej nie są dostępne 24h, tak jak systemy płatności. Blankiety wpłaty może się zagubić, nie jest też wieczny, z czasem z pewnością wyblaknie. Potwierdzenie wpłaty z systemu bankowego jest dostępne zawsze, aż dane te nie będą usunięte z serwera bankowego, sami też możemy archiwizować generowanie przez system wyciągi.

Jak opłacić rachunki przez Internet?

Wystarczy posiadać konto bankowe z opcją jego obsługi przez Internet. Wszystkie działające na rynku banki mają taką ofertę, na temat cen kont bankowych pisać nie będę, bowiem zajmujemy się porównaniem cen prądu nie sektora finansowego.

Internetowy panel obsługi bankowej wymaga uzupełnienia przelewu, uzupełnić należy wymagane pola, zatwierdzić i ewentualnie potwierdzić płatność SMS kodem. Posiadacze smartfonów czy tabletów mogą zeskanować kod z faktury, sprzedawcy umieszczają go w celu przyśpieszenia dokonania wpłaty. Nasze dane, numer faktury, saldo jest zakodowane. W skrócie dla poszczególnych sprzedawców wygląda to następująco. Oferują oni bowiem eBOK, platformę internetową do podglądania płatności. Łączy się ona z bankiem, działa to podobnie jak przy płatnościach za zakupy online.

 

Jak płacić za prąd przez Internet Energa?

Zaloguj się na swoim koncie w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta eBok Energa, który jest dostępny na stronie www.ebok.energa.pl. Korzystanie z tej funkcjonalności jest darmowe, zarejestrować można się w każdej chwili.

Energa eBOK zaopatrzony jest w zakładkę "Płatności", w niej odszukaj podzakładkę "Należności", a następnie wybierz dowolną fakturę lub notę, za którą chcesz zapłacić. Dane będą automatycznie uzupełnione. Wybierz bank, w którym posiadasz konto, zaloguj się, zatwierdź przelew i gotowe.

Jak płacić za prąd przez Internet PGE?

Decydując się na płatności online wystarczy kliknąćw link jaki zostanie przesłany przez sprzedawcę na naszą pocztę elektorniczną. Opcja ta dostępna jest dla odbiorców, którzy zdecydowali się otrzymywanie faktur drogą elektroniczną. Połaczenie z bankiem i przeście jest także możliwe z platformy eBOK PGE.

Polecenie zapłaty i nie musisz pamiętać

Funkcja polecenia zapłaty jest idealnym rozwiązaniem dla spóźnialskich lub zapominalskich. To nic innego jak automatyczne obciążenie naszego konta kwotą zobowiązań wobec sprzedawcy prądu. To sam odbiorca należności, w momencie okresu rozliczeniowego, za naszą zgodą pobiera z naszego konta należność. Bank czuwa nad tym aby, płatność przebiegła bezpiecznie i wnioskujący (sprzedawca) nie pobrał większych kwot, aniżeli te, które znajdują się na fakturze. Wymaga to od nas jedynie posiadania dodatniego salda na rachunku bankowym, aby w momencie dokonania polecenia zapłaty, nie powstał debet. Warto sprawdzaj jedynie czy płatności wystawianie na fakturach nie są zawyżane, nie ma w nich błędu w ilości pobranych kilowatogodzin.

Co zyskasz opłacając rachunek przez Internet

To bank może przygotować dla nas rabaty i promocje za to, że dokonujemy transakcji bezgotówkowych. Jeszcze w zeszłym roku Energa za terminowe wpłaty przydzielała punkty lojalnościowe PAYBACK, które można było wymieniać na nagrody. Obecnie w ofertach sprzedawców energii nie ma żadnych gratisów za dokonywanie płatności online, ale terminowe dokonywanie płatności zawsze było w cenie, dlatego warto nawet starsze osoby nauczyć korzystać z płatności internetowych.Jak płacić za prąd przez Internet?

Przez Internet zamawiamy produkty, płacimy za bity podróżne, wiele firm nie wyobraża sobie prowadzenia biznesu bez możliwości opłacania rachunków przez online. To obecnie najszybszą metoda regulacji należności zarówno firmowych jak i domowych.

Grażyna Kulik, Redaktor

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej

Zobacz też inne wpisy

Prąd - za co tak naprawdę płacimy?
21 Lipiec 2015
Kiedy dostajemy rachunek za prąd przede wszystkim zwracamy uwagę na kwotę do zapłaty. Sprawdzamy też informacje potrzebne do przelewu (numer faktury o...
eBOK Enea logowanie– elektroniczne Biuro Obsługi. Co załatwisz w Enea eBOK?
15 Wrzesień 2015
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta firma Enea udostępniła na ten moment tylko klientom z obszaru szczecińskiego i bydgoskiego. Do końca 2015 roku z e...
Zawyżone rachunki za prąd
24 Listopad 2016
Otrzymałeś fakturę za energię elektryczną, z której wysokością się nie zgadzasz? Masz podejrzenia, że nieprawidłowo odczytano stan licznika lub urządz...
Ile kosztuje kilowat prądu?
22 Kwiecień 2015
Nurtuje Cię ile kosztuje prąd? Co oznaczają znajdujące się na rachunku opłaty, jakie są ceny prądu na rynku hurtowym, a ile za energię elektryczną pła...
Tauron nadpłata
08 Listopad 2016
Jeszcze wielu Polaków płaci tzw. prognozowane rachunki za energię elektryczną. Takie rozliczenie się za zużycie prądu niejednokrotnie prowadzi do pows...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7