Poradniki
Start Poradniki Najpopularniejsze elektronarzędzia do domu, ogrodu i warsztatu
Artykuł

Najpopularniejsze elektronarzędzia do domu, ogrodu i warsztatu

Ułatwiają codzienną pracę, dbanie o dom oraz ogród. Umożliwiają naprawę drobnych usterek, montaż mebli czy prace porządkowe. Elektronarzędzia, bo o nich mowa, to narzędzia zasilane energią elektryczną, zazwyczaj o napięciu 230 V. Coraz częściej spotykanym rodzajem elektronarzędzi są te zasilane przy pomocy akumulatora, co jeszcze bardziej wpływa na komfort korzystania z nich. Które z narzędzi elektrycznych są szczególnie warte uwagi? Podpowiadamy!

grinder

Rodzaje elektronarzędzi 

Warto mieć na uwadze, że narzędzia elektryczne – zarówno te zasilane z gniazdka, jak i z akumulatora – są bardzo różnorodne. Wśród nich można wymienić bardzo złożone urządzenia, wykorzystywane w specjalistycznych warsztatach, jak również proste narzędzia codziennego użytku. Jednak które narzędzia na prąd są najpopularniejsze? Na to pytanie można odpowiedzieć, przyglądając się ilości produktów danego typu w sklepach specjalistycznych. Wiele mówią równe statystyki sprzedaży ze wspomnianych sklepów. Tym samym, najpopularniejsze elektronarzędzia w sklepie NOWAELEKTRO (https://nowaelektro.pl/elektronarzedzia/) to:

 • wiertarki, 
 • wkrętarki, 
 • pilarki, 
 • szlifierki, 
 • strugarki, 
 • frezarki, 
 • kompresory,
 • mieszadła. 

Osobną kategorię niebywale przydatnych na co dzień elektronarzędzi stanowią te przeznaczone do pracy w ogrodzie, czyli:

 • kosiarki, 
 • kosy, 
 • podkaszarki,
 • myjki wysokociśnieniowe. 

Kosa elektryczna – dlaczego warto mieć ją na wyposażeniu domu?

Elektronarzędzia wpływają na jakość wykonywanych prac. Niektóre z nich warto mieć na własność, część można na przykład wypożyczyć. Popularne jest wypożyczanie urządzeń, których nie używa się zbyt często albo wręcz używa jednorazowo przy wykonywaniu jakiejś pracy podczas remontu. Niektórzy decydują się także na wcześniejsze wypożyczenie kilku modeli danego sprzętu, zanim zdecydują się na własny zakup. Mają wówczas okazję przetestować, który rodzaj elektronarzędzia się u nich sprawdzi, a także, czy faktycznie go potrzebują. Jednak są i takie elektronarzędzia, które bezsprzecznie warto mieć na wyposażeniu gospodarstwa domowego. Na pewno należy do nich kosa elektryczna. 

Znana i lubiana kosa na prąd to urządzenie służące do koszenia trawy w miejscach, do których trudno dotrzeć tradycyjną kosiarką. Są to przykładowo miejsca między grządkami, pod żywopłotem albo krzaczkami. Wybierając najlepszą dla siebie i swoich potrzeb, należy kierować się tym, jaki teren zamierzamy kosić oraz czy będzie ona potrzebna tylko do trawy, czy może także grubszych łodyg. Niewątpliwie kosa elektryczna to podstawa wyposażenia każdego właściciela ogrodu.

Wiertarki i wkrętarki jako niezbędne elektronarzędzia

Nie ma wątpliwości, że wkręcanie i wykręcanie śrub to jedne z najpopularniejszych czynności podczas wszelkich prac remontowych czy warsztatowych. Oczywiście można skorzystać ze śrubokrętu zamiast wkrętarki, jednak praca nim jest żmudna, długa i męcząca. Natomiast elektronarzędzia w postaci wiertarek i wkrętarek działają szybko i sprawnie, znacząco ułatwiając wykonywanie tych najbardziej podstawowych czynności. 

Najpopularniejsze w ostatnim czasie stały się wiertarki i wkrętarki zasilane akumulatorami, niewymagające bezpośredniego zasilania przez sieć elektryczną. Daje to możliwość przenoszenia urządzenia i korzystania z niego w niemal każdym miejscu. Można zatem powiedzieć, że wiertarka oraz ten „elektryczny śrubokręt” są w pełni mobilne. Brak kabla zwiększa także komfort i bezpieczeństwo pracy. Kupując wiertarkę czy wkrętarkę dla siebie lub na prezent warto zwrócić uwagę, jak wyposażony jest zestaw. Krótko mówiąc – im więcej jest w nim elementów, tym lepiej. W przypadku wiertarki ważne, aby do sprzętu były dołączone różnego rodzaju i rozmiaru wiertła, między innymi do betonu, drewna i metalu. Przydają się także klucze nasadowe, kamienie do szlifowania i szczotki druciane. Ponadto najlepiej, jak wszystko będzie zamknięte w estetycznej, praktycznej  i poręcznej walizce. 

Porządek musi być! Kilka słów o odkurzaczu warsztatowym 

Zachowanie porządku to podstawa komfortowej pracy w warsztacie. Dlatego do bestsellerów w sklepach elektrycznych należą odkurzacze warsztatowe. Cechują się one przede wszystkim tym, że mają możliwość zbierania pyłu budowlanego. Do tego typu zadań nie nadają się odkurzacze domowe – ich filtry, niedostosowane do dużych ilości pyłu, szybko by się zatkały, a to już prosta droga do zepsucia odkurzacza. Elektronarzędzia, jakimi są odkurzacze warsztatowe, nazywane także uniwersalnymi, radzą sobie z wieloma rodzajami zabrudzeń, często także tych mokrych. Bez problemu poradzą sobie z zebraniem wiórów po cięciu drewna, drobnego gruzu, a także z porządkami na tarasie lub podjeździe. Nie bez powodu mówi się o nich, że są uniwersalne – nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich również w domu. 

Jak kupować elektronarzędzia?

Obecnie elektronarzędzia można znaleźć na każdym kroku. Można wybrać:

 • naziemny sklep branżowy,
 • sklep wielobranżowy,
 • specjalistyczny sklep internetowy.

Dla wielu pierwszym wyborem jest stacjonarny sklep branżowy. Zwykle posiada on dosyć duży wybór produktów. Jednak w wielu przypadkach czegoś brakuje, a ceny nie należą do najniższych. O wiele niższe są koszty zakupu elektronarzędzi w sklepach wielobranżowych. Niestety jest to efekt niższej jakości produktów. Naszym zdaniem najlepszy wybór to specjalistyczny sklep internetowy. Wybór elementów jest zwykle nieograniczony, a ceny konkurencyjne. Można być również spokojnym o najwyższą jakość produktów.

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
artykuły
Archiwum
Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7