Ceny prądu i gazu dla gospodarstw domowych poszybowały mocno w górę. Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki w 2022 roku rachunki za prąd będą wyższe średnio o 24 proc., a za gaz o 58 proc.
Po 2020 roku ceny energii elektrycznej w Polsce będą najwyższe w Europie. Zdaniem „Rzeczpospolitej” wzrost cen odczuje każdy odbiorca. Prąd ma drożeć przez całą kolejną dekadę.
Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” rachunki za prąd mogą wzrosnąć o nawet 84 zł w skali roku. Wszystko przez konflikt dot. opodatkowania napowietrznych linii energetycznych. W górę mogą pójść również ceny gazu, wody czy usług telekomunikacyjnych.
Największy boom na zmianę sprzedawców energii elektrycznej wystąpił na przełomie 2012 i 2013 roku. Większość umów podpisano na dwa lata – stąd wniosek, iż kolejny boom nastąpi w 2015 roku, wiec zacznij już z Nami porównywać ceny energii.
Jak przewiduje Australijska Komisja Rynku Energetycznego w połowie 2018 roku stawki za kWh zaczną spadać. Taka tendencja ma się utrzymywać jednak tylko przez około dwa lata – donosi swiatoze.pl.
W przyszłym roku ceny węgla energetycznego mają wzrosnąć o około 15% - tak wynika z raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Banku Zachodniego WBK. Automatycznie w górę mają pójść także ceny prądu – pisze wnp.pl.
Jak donosi „Rzeczpospolita” do Urzędu Regulacji Energetyki trafiły wnioski taryfowe spółek energetycznych kontrolowanych przez skarb państwa. W jego opinii podwyżki będą kilkuprocentowe.
Marek Wadowski, wiceprezes Taurona poinformował, że w przyszłym roku z powodu wzrostu cen uprawnień emisji dwutlenku węgla oraz cen węgla mogą wzrosnąć ceny energii.
W ciągu ostatnich dekad prąd bardzo podrożał w wyniku inwestycji państwa w odnawialne źródła energii – informuje BiznesAlert.pl. Niemiecki „Spiegel” zastanawia się czy to się opłacało.
W ubiegły piątek zapotrzebowanie na moc było bliskie rekordowego poziomu. Z uwagi na temperaturę wody w Wiśle największa elektrownia węglowa w UE musiała zmniejszyć produkcję. Ceny prądu wzrosły aż dziesięciokrotnie – informuje wysokienapiecie.pl.
Energia elektryczna w naszym kraju na rynku hurtowym staniała w pierwszym półroczu o 7%. Polska Grupa Energetyczna tłumaczy, że za spadkiem cen stoi wiatr – pisze gazeta.pl.
Jak wylicza „Dziennik Gazeta Prawna” dostosowanie wytwórców energii do przepisów unijnych spowoduje wzrost cen prądu dla gospodarstw domowych o 20%.