Urząd Regulacji Energetyki podał najnowsze dane dot. liczby zmian sprzedawcy energii elektrycznej i gazu. W czerwcu br. swój rachunek za prąd do innego sprzedawcy przeniosło 5 312 odbiorców. Z kolei w całym drugim kwartale 2018 roku zanotowano blisko 15 tys. zmian sprzedawcy gazu.
Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki liczba odbiorców, którzy zdecydowali się na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej wzrosła w maju br. o 5 833. W sumie sprzedawcę zmieniło blisko 770 tys. odbiorców.
Urząd Regulacji Energetyki opublikował najnowsze dane dot. zmiany sprzedawcy prądu. W marcu br. z tego prawa skorzystało około 5,3 tys. Polaków. To o blisko 40% mniej niż rok wcześniej.
Parlament Europejski ma zamiar zwiększyć prawa konsumentów energii oraz ułatwić proces zmiany sprzedawcy. Zmiana ma być przeprowadzana w mniej niż 24 godziny. Projekt nowych przepisów został już przyjęty przez Komisję Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.
W 2017 roku na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej zdecydowało 20% odbiorców z Flandrii, północnej części Belgii – podał Vreg, urząd odpowiedzialny za rynek energii w tym regionie.
Urząd Regulacji Energetyki opublikował najnowszy monitoring zmian sprzedawcy energii elektrycznej. Wynika z niego, że w listopadzie 2017 roku na ten krok zdecydowało się blisko 7 tys. Polaków.
Urząd Regulacji Energetyki zaprezentował właśnie najnowsze dane dot. zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. W październiku br. takich zmian odnotowano 6 391.
Urząd Regulacji Energetyki opublikował najnowszy raport dot. zmian sprzedawcy energii elektrycznej. Do końca września 2017 roku na ten krok zdecydowało się 715 141 Polaków.
W sierpniu br. na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej zdecydowało się 6 177 odbiorców. W sumie z tego prawa skorzystało już 185 602 firm oraz 523 057 gospodarstw domowych.
Fortum, jeden z alternatywnych sprzedawców energii elektrycznej i gazu, zlecił przeprowadzenie badania o polskim rynku energii. Okazuje się, że 9 na 10 Polaków, jest świadomych że ma prawo do zmiany sprzedawcy.
Urząd Regulacji Energetyki opublikował najnowsze dane o zmianie sprzedawcy prądu. Z raportu regulatora wynika, że w czerwcu rachunek za prąd do innej spółki obrotu przeniosło ponad 10 tys. Polaków. To prawie dwukrotnie więcej niż w czerwcu 2016r. i o 14% więcej niż w maju br.
Robert Stelmaszczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zapowiedział, że po dłuższej przerwie ruszają prace nad Centralnym Systemem Wymiany Informacji.