Poradniki

Spis aktualności

Dlaczego powinniśmy oszczędzać energię elektryczną? Jak można to zrealizować?

Zastanawiasz się, dlaczego powinniśmy oszczędzać energię elektryczną? Jak można to zrealizować? Opcji jest wiele. W artykule wymieniamy skuteczne rozwiązania na oszczędności w firmie i wyliczamy, ile można dzięki nim zaoszczędzić.

Fotowoltaika dla firm – najważniejsze informacje

Fotowoltaika dla firm to coraz częściej poruszany temat wśród przedsiębiorców. Aktualnie istnieje wiele dotacji rządowych, dzięki którym instalację spłacisz nawet już po 5 latach. W artykule przedstawiamy wszystkie korzyści, które możesz zyskać dzięki urządzeniu.

Czy zmiana dostawcy prądu w firmie jest możliwa?

Zmiana dostawcy prądu, a może sprzedawcy energii elektrycznej? Które z tych działań jest możliwe? Jeżeli chcesz obniżyć cenę energii w firmie, ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz tu praktyczne informacje, które pozwolą Ci zaoszczędzić nawet 40% na miesięcznych rachunkach za prąd.

Ogrzewanie kondensacyjne – co to za rozwiązanie?

Ogrzewanie kondensacyjne – co to za rozwiązanie?

Może się wydawać, że wytwarzanie spalin przez piece gazowe jest całkowicie niekorzystnym zjawiskiem. Tymczasem ze spalin można pozyskać parę wodną, która staje się dodatkowym źródłem energii. Właśnie tak działa ogrzewanie kondensacyjne. Dowiedz się, na czym dokładnie polega to rozwiązanie.

Fotowoltaika w twoim domu – poradnik, jak to zrobić krok po kroku

Fotowoltaika w twoim domu – poradnik, jak to zrobić krok po kroku

Rosnące ceny energii elektrycznej przyprawiają o ból głowy nie tylko przedsiębiorców, lecz również właścicieli domów jednorodzinnych, szczególnie tych, do których nie doprowadzono np. przyłącza gazu, czy też nie zamontowano innych, oszczędnych pieców CO. Jeśli więc ogrzewanie domu, podgrzewanie wody i zasilanie prądem wszystkich niezbędnych domowych urządzeń, z miesiąca na miesiąc generuje coraz wyższe rachunki, warto zastanowić się, w jaki sposób można je obniżyć. Jedną z zalecanych metod jest montaż wydajnych paneli, czyli ogniw fotowoltaicznych, przetwarzających energię słoneczną w energię elektryczną do wykorzystania w domu.

Magazyny energii do fotowoltaiki – zalety

Magazyny energii do fotowoltaiki – zalety

O magazynach energii mówi się coraz więcej. Eksperci przewidują, że są przyszłością fotowoltaiki.

Czym jest koza na olej opałowy?

Czym jest koza na olej opałowy?

Kozy na olej opałowy to wygodne w użytkowaniu i uniwersalne źródło ciepła.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na panele fotowoltaiczne?

Na co zwrócić uwagę, decydując się na panele fotowoltaiczne?

Oszczędność energii elektrycznej to rzecz kluczowa, jeśli zależy nam na zredukowaniu opłat za prąd. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Mowa tutaj o wykorzystaniu odnawialnego źródła energii, pochodzącego z promieni słonecznych. To niezwykle tanie i ekologiczne rozwiązanie w przypadku gospodarstw domowych. Na co jednak warto zwrócić uwagę podczas wyboru paneli fotowoltaicznych, aby zminimalizować ryzyko awarii i zapewnić jak najwyższą wydajność?

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Pompa ciepła coraz częściej jest wybierana jako główne źródło ciepła w polskich domach jednorodzinnych. Wiele osób obawia się jednak o wysokie rachunki za prąd. Ile energii zużywa to urządzenie grzewcze?

Gdzie kupować artykuły elektryczne online?

Gdzie kupować artykuły elektryczne online?

Zakładanie instalacji elektrycznej – podobnie jak wszelkie modyfikacje – wymaga korzystania ze sprzętu najwyższej jakości. Aby zadbać o bezpieczeństwo i standard wykonania, warto postawić na zaufany sklep. Gdzie najlepiej kupować artykuły elektryczne?

Jak pozyskać kredyt z niską zdolnością kredytową?

Jak pozyskać kredyt z niską zdolnością kredytową?

Wiele osób uważa, że niska zdolność kredytowa całkowicie wyklucza możliwość pozyskania kredytu. Czy tak jest w rzeczywistości? Niekoniecznie!

Co to jest bilansowanie 1:1?

Co to jest bilansowanie 1:1?

Bilansowanie 1:1 to w ostatnim czasie często poruszany temat przez osoby zainteresowane fotowoltaiką. Na czym polega ten system rozliczenia dla prosumentów proponowany przez niektóre firmy? Czy to dobre rozwiązanie?

1
2 3 4 5 6 7 8
Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej