Poradniki

Spis aktualności
Jak działa magazyn energii?

Jak działa magazyn energii?

Obecnie Polacy coraz częściej zastanawiają się nad inwestycją w odnawialne źródła energii, zwłaszcza w instalacje fotowoltaiczne. Ich wydajność w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych oraz nasłonecznienia. W związku z powyższym często zdarza się, że produkcja energii nie pokrywa bieżącego zapotrzebowania - latem produkuje się jej za dużo, a zimą zbyt mało. Czy można temu zapobiec? Jeżeli dodatkowo zainwestuje się w magazyn energii, to jak najbardziej.

Ekonomiczne instalacje w domach energooszczędnych: Ogniwa fotowoltaiczne

Ekonomiczne instalacje w domach energooszczędnych: Ogniwa fotowoltaiczne

Temat ochrony środowiska, który już od początku XXI wieku staje się coraz bardziej popularny, tyczy się również budownictwa. Inwestorzy coraz częściej zastanawiają się nad budową domu energooszczędnego, mając na uwadze nie tylko środowisko, lecz także niższe koszty eksploatacji, np. ogrzewania.

Prąd budowlany - czym się różni od zwykłego?

Prąd budowlany - czym się różni od zwykłego?

Budowa domu bez dostępu do prądu? Trudno to sobie wyobrazić! Jak zasilić niezbędne urządzenia i sprzęt w sytuacji, gdy działka nie została jeszcze podłączona do sieci? Czym jest prąd budowlany i dlaczego potrzebny jest na czas budowy? Sprawdź!

Dlaczego warto starać się o białe certyfikaty? Trzy powody

Dlaczego warto starać się o białe certyfikaty? Trzy powody

Aby zwiększyć motywację i zachęcić przedsiębiorców do wykonywania działań mających na celu zwiększenie oszczędności energii, jest wydawanie tak zwanych białych certyfikatów. Mowa o systemie świadectw efektywności energetycznej wprowadzonych w 2011 roku i zmodernizowanych pięć lat później. Jest to korzystna forma nie tylko dla posiadaczy firm, ale i rozwiązania przyjazne naturze. Dlaczego warto starać się o ich uzyskanie i jakie korzyści dają? Przedstawiamy trzy najważniejsze powody.

Instalacje odpylające w energetyce i ciepłownictwie. Co warto o nich wiedzieć?

Instalacje odpylające w energetyce i ciepłownictwie. Co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne technologie w przemyśle energetycznym i ciepłowniczym odgrywają szczególną rolę, wpływając zarówno na wydajność, jak i bezpieczeństwo pracy maszyn oraz całych systemów. Przykładem rozwiązań, bez których trudno wyobrazić sobie współczesną energetykę, ale również przemysł metalurgiczny, materiałów sypkich, spożywczy i wiele innych branż, są filtracja i odpylanie. W jaki sposób instalacje oczyszczania powietrza stosowane w produkcji energii i ciepłownictwie wpływają na zmniejszenie emisji toksycznych gazów do atmosfery? Jakie urządzenia odpylające sprawdzają się w tych branżach?

Jakie wymiary i wagę powinny mieć panele fotowoltaiczne?

Jakie wymiary i wagę powinny mieć panele fotowoltaiczne?

Każdy dach – niezależnie czy jest on już kilkunastoletni, czy nowy - posiada elementy wpływające na możliwości montażowe instalacji fotowoltaicznej, takie jak rodzaj pokrycia dachowego, orientacja dachu, okna dachowe, wykusze, kominy czy świetliki. Z tego powodu, planując inwestycję, należy przede wszystkim sprawdzić rzeczywistą dostępną powierzchnię dachu, a także czy materiał, z którego jest zrobiony, jest odpowiedni do montażu fotowoltaiki.

Polskie firmy coraz chętniej inwestują w elektromobilność

Polskie firmy coraz chętniej inwestują w elektromobilność

Elektromobilność to coraz wyraźniejszy trend w branży motoryzacyjnej oraz powiązanych z nią sektorach. Wiele firm znanych do tej pory z opracowywania rozwiązań dedykowanych transportowi spalinowemu coraz powszechniej inwestuje w technologie i usługi związane z elektromobilnością. Ile mamy samochodów elektrycznych w Polsce? Jak rozwija się branża elektromobilności w naszym kraju oraz czego potrzeba, aby jeszcze bardziej pobudzić ten segment rynku? Sprawdźmy.

Opłata mocowa a fotowoltaika – czy dotknie prosumentów?

Opłata mocowa a fotowoltaika – czy dotknie prosumentów?

Nowy rok oznacza podwyżki kosztów energii elektrycznej. Na kwotę, którą widzimy na naszej fakturze za prąd, składa się nie tylko koszt zużytej energii elektrycznej, ale także m.in. opłata dystrybucyjna oraz podatki, które zasilają budżet państwa. Od 2021 roku pojawi się na niej dodatkowa pozycja – opłata mocowa. Jej wysokość uzależniona jest od poziomu zużycia prądu w gospodarstwie domowym. Oczywiście jej wprowadzenie wiąże się z wyższymi rachunkami za energię elektryczną. Czy zapłacą wszyscy, także właściciele instalacji fotowoltaicznych?

Przedsiębiorca jako prosument, czyli fotowoltaika dla firm

Przedsiębiorca jako prosument, czyli fotowoltaika dla firm

Nie tylko gospodarstwa domowe, ale i firmy mogą korzystać z energii ze słońca. Instalacje fotowoltaiczne są w firmach coraz bardziej popularne. Duży wpływ na to miały zmiany w Ustawie o odnawialnych źródłach energii oraz objęcie definicją prosumenta przedsiębiorców. Na czym dokładnie polegały zmiany i jakie są możliwości zarządzania energią ze słońca w firmie?

Instalacja fotowoltaiczna - cena i dofinansowanie

Instalacja fotowoltaiczna - cena i dofinansowanie

Fotowoltaika to sposób na pozyskiwanie darmowej energii ze słońca. Wiesz, że odnawialne źródła energii to przyszłość, ale wciąż obawiasz się wysokich kosztów inwestycji we własną mikroelektrownię? Przybliżamy temat wydatków związanych z fotowoltaiką i podpowiadamy jak zrobić to dobrze i jednocześnie nie nadwyrężyć domowego budżetu. Sprawdź!

Przepisanie licznika prądu po śmierci - jak to zrobić?

Przepisanie licznika prądu po śmierci - jak to zrobić?

Odziedziczyłeś niedawno mieszkanie po zmarłej osobie? Jeśli chcesz z niego korzystać wprowadzając się lub je wynajmując, będziesz musiał dopełnić kilku formalności. Jedną z nich jest przepisanie licznika prądu. Nie wyobrażasz sobie chyba mieszkania bez dostępu do elektryczności, prawda? Jak przepisać licznik po śmierci właściciela? Wyjaśniamy!

Jak poprawić efektywność energetyczną przedsiębiorstwa?

Jesteś przedsiębiorcą, który szuka sposobów na oszczędności w firmie? A analizowałeś kiedyś zużycie energii w Twoim przedsiębiorstwie? Jeśli nie, to koniecznie powinieneś to zrobić, gdyż wydatki na prąd w dużej mierze można zminimalizować. Odpowiedzi może dostarczyć szczegółowy audyt. Poniżej przedstawiamy sposoby, które pozwolą poprawić efektywność energetyczną w Twojej firmie.

4
5
6 7 8 9 10 11
Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej