Klienci Enei także mogą zainstalować w swoich domach czy mieszkaniach licznik przedpłatowy. Jak przejść na licznik pre-paid? Jak go doładować?
Energa w swojej ofercie ma usługę Rozliczenia Rzeczywiste. Dzięki niej klient może samodzielnie dokonywać rozliczenia za pobraną energię w oparciu o stan licznika prądu.
Co najmniej raz w roku liczniki energii elektrycznej jest odczytywany przez lokalnego operatora sieci - albo przez jego przedstawiciela. Niekiedy umowa wymaga abyśmy sami odczytywali pomiar i zgłaszali swoje zużycie do sprzedawcy raz na miesiąc. Wówczas masz gwarancję, że płacisz tylko za to, co faktycznie pobierasz.
Prawo energetyczne wprowadza wiele dodatkowych opłat. Opłata przesyłowa stała jest jedną z nich.
Coraz częściej sprzedawcy energii elektrycznej proponują przejście na fakturę elektroniczną. Jak zamówić eFakturę Energa? Jakie są korzyści tego rozwiązania?
Czym jest protokół zdawczo – odbiorczy, jest to dokument, który określa stan rzeczywisty. Zwykle jest to integralną częścią umowy najmu, ale w przypadku zmiany właściciela nieruchomości, protokół spisywany jest z nowym nabywcą, aby ten miał prąd. Protokół zabezpiecza zarówno wynajmującego, jak i najemcę, przed kosztami, dlatego warto sumienie nanieść wskazania licznika.
Dwie rodziny w jednym domu to często powód, aby dotychczas wspólne użytkowaną instalację elektryczną podzielić na dwie, niezależne od siebie. Jak można to zrobić?
Liczniki pre-paid to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oszczędność i chcą mieć pełną kontrolę nad wydatkami na prąd.
Przeglądając swój rachunek za prąd z pewnością natkniesz się na pozycję: opłata przejściowa. Co to jest za opłata? Od czego zależy jej wysokość? Dowiesz się z tego poradnika.
System pre-paid, popularny w telefonii komórkowej, jest coraz bardziej znany odbiorcom energii elektrycznej. Jak działa licznik na kartę? Czy warto mieć taki licznik?
Urządzenie pomiarowe podlegają obowiązkowym badaniom przeprowadzanym co 10 i 15 lat. Legalizacja, bo o niej mowa przebiega według określonych procedur.
Jeszcze wielu Polaków płaci tzw. prognozowane rachunki za energię elektryczną. Takie rozliczenie się za zużycie prądu niejednokrotnie prowadzi do powstania nadpłaty. Co w tej sytuacji zrobić?