Podstawą do złożenia reklamacji jest nie tylko nieprawidłowe rozliczenie za zużycie energii, ale i także m.in. niedotrzymanie standardów jakościowych. Jak napisać reklamacje do sprzedawcy oraz dystrybutora energii?
Jeśli uważasz, że rozliczenia z innogy (dawniej RWE) są nieprawidłowe to masz prawo reklamować rachunek za prąd. Możesz również wnioskować o bonifikatę za przerwy w dostawie prądu czy za nieprawidłowe parametry jakościowe.
Jako odbiorca energii możesz spotkać się z nieprawidłowo wystawionymi rachunkami za prąd, zbyt długimi przerwami w dostawie energii oraz nieodpowiednimi parametrami jakościowymi dostarczonego prądu. Masz jednak prawo do złożenia reklamacji.
Stwierdziłeś/aś nieprawidłowości w rozliczeniach z firmą Energa? Parametry jakościowe dostarczonej energii były nieprawidłowe? Przerwa w dostawie energii trwała ponad 24 godziny? Masz prawo złożyć reklamację. Jak powinny wyglądać takie dokumenty?
Wybierając umowę energetyczną stajemy przed wyborem stałej lub zmiennej ceny na energię. Sprawdzając oferty jest to wręcz nieuniknione, bo właśnie w opozycji do ofert z gwarancją powstały oferty, które ustalają stawki wzrostowe i spore oszczędności na początku trwania umowy. Więc, co jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem?
Ile wiesz na temat rynku energii, kim jest Prezes URE, jakie zadania ma OSD? Lista najczęściej zadawanych pytań, wraz z odpowiedziami na jednej stronie.
W polskich domach coraz częściej montuje się nowoczesne liczniki energii elektrycznej. Zobowiązuje nas do tego Unia Europejska - do 2020 roku inteligentne liczniki ma posiadać 80% odbiorców energii. Jak działają te urządzenia rozliczeniowo-pomiarowe?
Korzystamy z energii elektrycznej codziennie, jest nam ona potrzebna nie tylko do pracy, ale także dla rozrywki czy codziennego egzystowania. Problem ciągłości dostaw, chociaż jest dla sektora energetycznego wyzwaniem, to jest coraz lepiej z zapewnieniem dostępu do energii elektrycznej. Dla odbiorcy liczy się nieprzerwany dostęp do energii, aby tego dokonać dostawcy muszą podporządkować się procesom społecznym, biznesowych i technologicznych oraz prawnym.
Wynajmujesz mieszkanie i zawsze problem stanową opłaty za media oraz sposób ich rozliczania. Najbardziej kłopotliwe bywają rozliczenia za energię elektryczną. Zwykle rachunki opiewają na duże kwoty do tego jeszcze kwestia rozliczeń – płaci odbiorca mający podpisaną umowę ze sprzedawcą, a czyli wynajmujący nie najemca.
Zagrożeń związanych z energią elektryczną jest naprawdę wiele. To nie tylko pożar czy porażenie prądem. Podpowiadamy jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich.
Buty, odzież, ubezpieczenie na życie, dostawca energii – zakup tych wszystkich produktów i usług jeszcze do niedawna wymagał od konsumentów sporych nakładów czasu i pieniędzy. Coraz bardziej powszechna obecność internetu w życiu codziennym sprawia, że wiele czynności staje się dziecinnie proste. Przykładem są porównywarki – znak czasów nowoczesnych.
Na budowie wielu prac nie da się wykonać bez dostępu do energii elektrycznej. Prąd budowlany jest jednak sporo droższy od zwykłego. Jak wybrać taryfę energetyczną, która nie zrujnuje naszego budżetu?