Aktualności

Spis aktualności
Energetyczne Centrum zaprzestaje sprzedaży prądu. Jesteś klientem? Sprawdź, co robić!
Wczoraj w komunikacie na swojej stronie internetowej Energetyczne Centrum poinformowało, że wstrzymuje sprzedaż energii elektrycznej. To kolejny, po Energii dla firm, alternatywny sprzedawca, który w ostatnich dniach zdecydował się na ten krok. Dla ich klientów oznacza to wyższe ceny energii.

Energia dla firm wstrzymała sprzedaż prądu. Co z klientami?
Energia dla firm, jeden z większych alternatywnych sprzedawców prądu, z dnia na dzień zaprzestała świadczyć usługi sprzedaży energii elektrycznej. Klienci spółki przechodzą na tzw. rezerwę. Prąd w taryfie rezerwowej jest jednak droższy.

Żarówki halogenowe mają zniknąć ze sklepów w UE
Z początkiem września w Unii Europejskiej zaczął obowiązywać zakaz dla żarówek halogenowych. Ich wycofanie z rynku ma przynieść oszczędność energii i tym samym mniejsze rachunki za prąd – donosi wysokienapiecie.pl.

Rosnące ceny energii dla firm
W kolejnych latach ceny prądu na rynku hurtowym prawdopodobnie nadal będą rosły. Jak podkreśla „Rzeczpospolita” to fatalna wiadomość dla przedsiębiorców, bowiem to znacząco wpływa na ich konkurencyjność.

Smart metering, czyli co z licznikami zdalnego odczytu?
Do końca 2018 roku w polskich gospodarstwach domowych ma funkcjonować około 3,5 mln tzw. inteligentnych liczników energii elektrycznej. Cel ten według portalu cire.pl będzie trudny do zrealizowania.

Energa otwarła nowy salon sprzedaży w Gdyni
W ubiegły piątek Energa Obrót uruchomiła nową placówkę w centrum handlowym Riviera w Gdyni. To już siedemdziesiąty salon sprzedaży w Polsce, a piąty w samym Trójmieście.

Zmiana sprzedawcy prądu i gazu – najnowsze dane
Urząd Regulacji Energetyki podał najnowsze dane dot. liczby zmian sprzedawcy energii elektrycznej i gazu. W czerwcu br. swój rachunek za prąd do innego sprzedawcy przeniosło 5 312 odbiorców. Z kolei w całym drugim kwartale 2018 roku zanotowano blisko 15 tys. zmian sprzedawcy gazu.

Polska z najdroższym prądem w Europie
Po 2020 roku ceny energii elektrycznej w Polsce będą najwyższe w Europie. Zdaniem „Rzeczpospolitej” wzrost cen odczuje każdy odbiorca. Prąd ma drożeć przez całą kolejną dekadę.

 Najwyższe w historii ceny energii!
W ubiegły czwartek energia elektryczna z dostawą na rok 2019 osiągnęła najwyższą cenę w historii Towarowej Giełdy Energii. To oznacza, że prawdopodobnie czekają nas podwyżki rachunków – donosi wysokienapiecie.pl.

Za prąd zapłacimy o 84 zł więcej?
Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” rachunki za prąd mogą wzrosnąć o nawet 84 zł w skali roku. Wszystko przez konflikt dot. opodatkowania napowietrznych linii energetycznych. W górę mogą pójść również ceny gazu, wody czy usług telekomunikacyjnych.

URE cofnął EC koncesje na gaz
W ubiegłym tygodniu zapadła decyzja o cofnięciu koncesji na obrót paliwami gazowymi alternatywnemu sprzedawcy – Energetycznemu Centrum. Spółka zapowiada, że będzie się odwoływać od werdyktu Urzędu Regulacji Energetyki – donosi cire.pl.

 Zmniejszą wydatki na prąd o połowę
W Chinach jest opracowywana nowa wersja „solarnych szyb”. Mają to być okna inteligentne z fotowoltaiką, które według naukowców znacznie zmniejszą wydatki na energię elektryczną w domu energooszczędnym – donosi globenergia.pl.

1
2 3 4
Porównaj ceny energii elektrycznej
dla domu:

Noc: 30%
Dzień: 70%

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7