Aktualności
Start Aktualności Energia dla firm wstrzymała sprzedaż prądu. Co z klientami?
Artykuł

Energia dla firm wstrzymała sprzedaż prądu. Co z klientami?

Energia dla firm, jeden z większych alternatywnych sprzedawców prądu, z dnia na dzień zaprzestała świadczyć usługi sprzedaży energii elektrycznej. Klienci spółki przechodzą na tzw. rezerwę. Prąd w taryfie rezerwowej jest jednak droższy.

energia dla firm

Energia dla firm wydała komunikat

Zarząd spółki poinformował, że pomimo realizowanych wielomiesięcznych planów restrukturyzujących Energia dla firm nie jest w stanie prowadzić w sposób stabilny oraz przewidywalny działalności koncesjonowanej. W związku z tym podjęto decyzję o wstrzymaniu świadczenia usługi sprzedaży prądu z dniem 7 września br. Jak podaje „Puls Biznesu” za decyzją stoi brak zabezpieczeń finansowych, które są wymagane od uczestnika rynku bilansującego. Spółka zaczęła w tym roku kupować wszystko w cenach bieżących, a nie w kontraktach długoterminowych. Ceny bieżące z kolei w ostatnich miesiącach poszły mocno w górę, o czym pisaliśmy już wcześniej.  

porównywarka cen energii dla firm

Rezerwowi sprzedawcy energii

W takiej sytuacji wszyscy klienci Energii dla firm przechodzą na tzw. sprzedaż rezerwową. Przypomnijmy, że na terenie każdego Operatora Systemu Dystrybucyjnego jest wyznaczony sprzedawca z urzędu albo też klientów przejmuje sprzedawca rezerwowy określony w umowie na sprzedaż energii elektrycznej (inny sprzedawca posiadający umowę z danym dystrybutorem). Dzięki temu klientom Energii dla firm nie grozi jakikolwiek brak dostaw energii elektrycznej, a sama zmiana w postaci wprowadzenia sprzedaży rezerwowej jest dla niech niezauważalna.

Ile trwa sprzedaż rezerwowa?

Maksymalnie sprzedaż rezerwowa energii elektrycznej może trwać dwa miesiące. W przeszłości podobne sytuacje się co prawda się zdarzały, ale nigdy tak z dnia na dzień. Sprzedawcy energii wówczas świadczyli usługi swoim klientom z zachowaniem terminów wypowiedzeń.

Ile kosztuje prąd w sprzedaży rezerwowej?

Jak przyznaje Energia dla firm stawki za kWh w sprzedaży rezerwowej mogą być dla jej klientów wyższe od tych, które były dotychczas. Spółka radzi, aby w celu minimalizacji kosztów jej dotychczasowi klienci zawierali umowy z nowym sprzedawcą prądu. Z informacji podanych przez „Puls Biznesu” wynika, że Energia dla firm miała 13,3 tys. klientów należących w większości do grupy taryfowej C (małe i średnie firmy). 

Masz pytanie związane ze sprzedażą energii elektrycznej? Chcesz otrzymać najlepsze aktualnie oferty na rynku?

Zadzwoń na naszą infolinie 801 005 185

lub wypełnij formularz http://lp.energiadirect.pl/lp/p11 


 

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Zobacz też inne aktualności

Zmiany w zarządzie Tauronu i Energii dla Firm
02 Październik 2015
Zmiany w zarządzie Tauronu i Energii dla Firm
Rada nadzorcza koncernu energetycznego odwołała ze stanowiska prezesa Dariusza Luberę oraz wiceprezesów – Aleksandra Grada oraz Katarzynę Rozenfeld. R...
Czytaj dalej
Zmiana sprzedawcy energii – małe i średnie firmy zyskują coraz więcej
22 Wrzesień 2015
Zmiana sprzedawcy energii – małe i średnie firmy zyskują coraz więcej
Na liberalizacji rynku energii jak dotąd najwięcej zyskały największe firmy przemysłowe. Teraz jak donosi „Rzeczpospolita” nadszedł czas na małe i śre...
Czytaj dalej
Energia dla firm – o czym warto pamiętać?
04 Lipiec 2016
Energia dla firm – o czym warto pamiętać?
Zmian sprzedawcy energii w firmie, co warto wiedzieć. Przypominamy trzy najistotniejsze aspekty.
Czytaj dalej

Sprawdź zużycie energii dla urządzeń

łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7