Aktualności
Start Aktualności Energia dla firm wstrzymała sprzedaż prądu. Co z klientami?
Artykuł

Energia dla firm wstrzymała sprzedaż prądu. Co z klientami?

Energia dla firm, jeden z większych alternatywnych sprzedawców prądu, z dnia na dzień zaprzestała świadczyć usługi sprzedaży energii elektrycznej. Klienci spółki przechodzą na tzw. rezerwę. Prąd w taryfie rezerwowej jest jednak droższy.

energia dla firm

Energia dla firm wydała komunikat

Zarząd spółki poinformował, że pomimo realizowanych wielomiesięcznych planów restrukturyzujących Energia dla firm nie jest w stanie prowadzić w sposób stabilny oraz przewidywalny działalności koncesjonowanej. W związku z tym podjęto decyzję o wstrzymaniu świadczenia usługi sprzedaży prądu z dniem 7 września br. Jak podaje "Puls Biznesu" za decyzją stoi brak zabezpieczeń finansowych, które są wymagane od uczestnika rynku bilansującego. Spółka zaczęła w tym roku kupować wszystko w cenach bieżących, a nie w kontraktach długoterminowych. Ceny bieżące z kolei w ostatnich miesiącach poszły mocno w górę, o czym pisaliśmy już wcześniej.

porównywarka cen energii dla firm

Rezerwowi sprzedawcy energii

W takiej sytuacji wszyscy klienci Energii dla firm przechodzą na tzw. sprzedaż rezerwową. Przypomnijmy, że na terenie każdego Operatora Systemu Dystrybucyjnego jest wyznaczony sprzedawca z urzędu albo też klientów przejmuje sprzedawca rezerwowy określony w umowie na sprzedaż energii elektrycznej (inny sprzedawca posiadający umowę z danym dystrybutorem). Dzięki temu klientom Energii dla firm nie grozi jakikolwiek brak dostaw energii elektrycznej, a sama zmiana w postaci wprowadzenia sprzedaży rezerwowej jest dla niech niezauważalna.

Ile trwa sprzedaż rezerwowa?

Maksymalnie sprzedaż rezerwowa energii elektrycznej może trwać dwa miesiące. W przeszłości podobne sytuacje się co prawda się zdarzały, ale nigdy tak z dnia na dzień. Sprzedawcy energii wówczas świadczyli usługi swoim klientom z zachowaniem terminów wypowiedzeń.

Ile kosztuje prąd w sprzedaży rezerwowej?

Jak przyznaje Energia dla firm stawki za kWh w sprzedaży rezerwowej mogą być dla jej klientów wyższe od tych, które były dotychczas. Spółka radzi, aby w celu minimalizacji kosztów jej dotychczasowi klienci zawierali umowy z nowym sprzedawcą prądu. Z informacji podanych przez "Puls Biznesu" wynika, że Energia dla firm miała 13,3 tys. klientów należących w większości do grupy taryfowej C (małe i średnie firmy).

Masz pytanie związane ze sprzedażą energii elektrycznej? Chcesz otrzymać najlepsze aktualnie oferty na rynku?

Zadzwoń na naszą infolinie 801 005 185

lub wypełnij formularz http://lp.energiadirect.pl/lp/p11

 

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
Zobacz też inne aktualności
Zmiany w zarządzie Tauronu i Energii dla Firm
02 Październik 2015

Zmiany w zarządzie Tauronu i Energii dla Firm

Rada nadzorcza koncernu energetycznego odwołała ze stanowiska prezesa Dariusza Luberę oraz wiceprezesów – Aleksandra Grada oraz Katarzynę Rozenfeld. R...
Zmiana sprzedawcy energii – małe i średnie firmy zyskują coraz więcej
22 Wrzesień 2015

Zmiana sprzedawcy energii – małe i średnie firmy zyskują coraz więcej

Na liberalizacji rynku energii jak dotąd najwięcej zyskały największe firmy przemysłowe. Teraz jak donosi „Rzeczpospolita” nadszedł czas na małe i śre...
Energia dla firm – o czym warto pamiętać?
04 Lipiec 2016

Energia dla firm – o czym warto pamiętać?

Zmian sprzedawcy energii w firmie, co warto wiedzieć. Przypominamy trzy najistotniejsze aspekty.
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7