Brak akcyzy i opłat parkingowych dla samochodów elektrycznych, budowa infrastruktury ładowania oraz strefy czystego transportu to najważniejsze zapisy w projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach.
Ministerstwo Energii wprowadza zmiany w rozporządzeniu dot. nowej taryfy nocnej. Stawki za kWh oraz opłaty dystrybucyjne w godzinach nocnych mają być co prawda niższe, ale tylko wtedy kiedy zużycie energii będzie wyższe, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.
W ubiegłą sobotę elektrownie wiatrowe w Polsce dostarczyły najwięcej mocy w historii, a w pierwsze święto pokryły aż 40% zapotrzebowania – donosi portal WysokieNapiecie.pl.
Już w styczniu mają wejść w życie nowe taryfy nocne, dzięki którym według rządu ograniczymy smog oraz mniej zapłacimy za ogrzewanie elektryczne. Zdaniem ekspertów taryfy te mogą jednak być niekorzystne dla odbiorców – donosi tvn24bis.pl.
PGE jako pierwszy sprzedawca energii w Polsce uruchamia narzędzie, które umożliwia zakup energii elektrycznej oraz ciepła poprzez komunikator zintegrowany z Facebookiem, czyli przez Messenger – poinformowała w komunikacie energetyczna spółka.
Już w przyszłym miesiącu ma zacząć obowiązywać nowa taryfa na prąd, która będzie dedykowana dla osób korzystających z ogrzewania elektrycznego. Ma to pomóc w walce o czyste powietrze.
Wczoraj kraje należące do Unii Europejskiej uzyskały porozumienie w sprawie uwolnienia cen energii na rynku europejskim. Ma to spowodować zwiększenie konkurencyjności oraz spadek cen – donosi PAP.
W przyszłym miesiącu ma zapaść decyzja odnośnie budowy pierwszej w naszym kraju elektrowni jądrowej – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
W piątek URE zatwierdził nowe taryfy energetyczne dla gospodarstw domowych na 2018 rok. Opłaty za dystrybucję spadły średnio o 0,8% a ceny za 1 kWh wzrosły średnio 0,5%. Przedsiębiorstwa energetyczne wnioskowały o podniesienie stawek.
Ofgem, regulator rynku energii w Wielkiej Brytanii, poinformował że jeden z operatorów nie spełnił wymogu dostosowania się do nowych przepisów dot. wysokości taryf dla odbiorców korzystających z prądu na kartę – donosi Gramwzielone.pl.
W przyszłym roku ceny węgla energetycznego mają wzrosnąć o około 15% - tak wynika z raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Banku Zachodniego WBK. Automatycznie w górę mają pójść także ceny prądu – pisze wnp.pl.
Jak donosi „Rzeczpospolita” Polska może nie dotrzymać unijnego wymogu dot. wdrożenia liczników inteligentnych. Zgodnie z dyrektywą UE do 2020 roku 80% liczników powinno zostać wymienione na „smart”.