Po nowym roku energia elektryczna prawdopodobnie zdrożeje o około 5%. Argumentem do podwyżek są rosnące ceny węgla – podkreśla tvn24bis.pl.
Eurostat opublikował dane dot. średnich cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Unii Europejskiej. W pierwszym półroczu 2017 roku średnie ceny dla całej UE spadły, w Polsce poszły natomiast w górę.
Nawałnice, które przeszły przez Polskę w lipcu oraz sierpniu spowodowały liczne awarie prądu. Związku z tym dystrybutorzy energii nie spełnią celów dot. niezawodności dostaw energii, dlatego też proszą URE o „elastyczność” – pisze „Puls Biznesu”.
Towarzystwo Obrotu Energią, które skupia największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce ocenia, że proponowana przez Ministerstwo Energii nowa taryfa nocna to faktycznie rzecz biorąc zobowiązanie do sprzedaży prądu ze stratą – pisze wnp.pl.
Ministerstwo Energii opiniując projekt rozporządzenia rządu w sprawie stawek opłat za usługi wodne wyraziło zaniepokojenie. Według resortu podwyżki przełożą się na ceny energii.
Rząd chce wprowadzić specjalną nocną taryfę, aby zachęcić Polaków do korzystania z elektrycznego ogrzewania. Rezygnacja z pieców zasilanych węglem ma poprawić w znacznym stopniu jakość powietrza – podaje ISB News.
Jak informuje Enea w trzech kwartałach 2017 roku produkcja energii w grupie zwiększyła się o blisko 50%. Jest to wynik przejęcia Elektrowni Połaniec. Moce wytwórcze Enei wkrótce mają się jeszcze bardziej zwiększyć – do użytku ma zostać oddany nowy blok w Elektrowni Kozienice.
Według Instytutu Energetyki Odnawialnej ceny energii dla odbiorców mogą wzrosnąć aż dwukrotnie. Podwyżki będą efektem jednoczesnego inwestowania w energetykę węglową i jądrową.
Za nieco ponad trzy lata na rachunku za prąd pojawi się nowa pozycja – opłata mocowa. Rynek mocy, który ma nam zapewnić bezpieczeństwo energetyczne ma kosztować w ciągu dekady około 27 mld zł – informuje PAP.
Jak informują analitycy WiseEuropa już trzeci miesiąc z rzędu ceny nośników energii idą w górę. Przyczyną podwyżek jest drożejący w szybkim tempie węgiel.
Wczoraj Urząd Regulacji Energetyki opublikował informacje o stawce opłaty OZE, która będzie obowiązywać w przyszłym roku. Regulator postanowił obniżyć opłatę do możliwie najniższego poziomu – 0,00 zł/MWh.
PGE Dystrybucja opracowała rozwiązanie mające na celu zapewnienie dostaw energii elektrycznej w trakcie awarii, które są spowodowane pogodowymi anomaliami – poinformowano w komunikacie prasowym spółki.