Urząd Regulacji Energetyki zaprezentował właśnie najnowsze dane dot. zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. W październiku br. takich zmian odnotowano 6 391.
Ministerstwo Energii opublikowało najnowsze badania dot. elektrowni jądrowej w Polsce. 59% ankietowanych opowiedziało się za jej budową, a aż 42% wyraziłoby zgodę na jej ulokowanie w swojej okolicy.
TAURON Dystrybucja, jeden z największych operatorów systemu dystrybucyjnego, pozyska kolejne już fundusze z UE na budowę oraz modernizację sieci energetycznej, tak aby dostosować je do funkcjonalności SMART.
Google kilka dni temu osiągnął zapowiadane w ubiegłym roku przejście w 100% na energię z odnawialnych źródeł. Internetowy gigant jest największym nabywcą zielonego prądu na świecie – donosi globenergia.pl.
Eesti Energia planuje do swojej oferty dołączyć usługi oparte o źródła odnawialne. Nowe produkty będą dostępne w spółce zależnej – Enefit Green – podał estoński koncern.
Już za 4 lata na fakturach za energię elektryczną pojawi się nowa pozycja – opłata mocowa. Ma ona zagwarantować, że w gniazdkach nie zabraknie prądu. Wczoraj Senat przyjął wprowadzającą nowy składnik rachunku ustawę o rynku mocy.
Najważniejszy etap prac nad ustawą o rynku mocy już za nami. Ekspert Koalicji Klimatycznej w rozmowie z Money.pl podkreśla, że i tak już wysokie rachunki za prąd rolników po wprowadzeniu zmian wzrosną o nawet 20%.
W ofercie Enei pojawił się nowy produkt – Enea Smart. W ramach tego produktu oprócz prądu klienci mogą zakupić inteligentne rozwiązania dla domu, które zwiększą bezpieczeństwo i pozwolą kontrolować zużycie energii.
Już w styczniu ma działać instalacja solarna zlokalizowana w Strefie Wykluczenia wokół Elektrowni Jądrowej w Czarnobylu. Inwestorom proponowana jest niska cena za grunty i wysoka cena za kWh – donosi biznesalert.pl.
Z informacji uzyskanych przez portal WysokieNapiecie.pl wynika, że dystrybutorzy podobnie jak sprzedawcy wnioskują do Urzędu Regulacji Energetyki o wyższe ceny. O ile wzrosną rachunki za prąd w 2018 roku?
W Arabii Saudyjskiej w osiągnięto rekordowe niskie ceny energii wytworzonej w systemie fotowoltaicznym. Za 1 kWh zapłacono zaledwie 0,0178 dolara. To najtańsza energia z PV na świecie – informuje swiatoze.pl.
W ofercie innogy Polska pojawiła się oferta najmu inteligentnych termostatów na grzejniki oraz systemu inteligentnego ogrzewania. W tym obszarze sprzedawca energii nawiązał współprace z firmą Danfoss Poland.