Urząd Regulacji Energetyki ma w najbliższym czasie podjąć decyzje odnośnie wysokości opłaty OZE na rok 2018. Jak informuje Gramwzielone.pl powołując się na dane spółki Zarządca Rozliczeń SA na rachunku opłat OZE jest spora nadwyżka wpłat.
Ministerstwo Energii, chce aby w godz. 23.00-7.00 dla gospodarstw domowych obowiązywały niższe ceny za kilowatogodzinę oraz stawki opłat za dystrybucję energii elektrycznej. Ma to zachęcić Polaków do przejścia na ogrzewanie elektryczne oraz do zakupu samochodu z silnikiem elektrycznym.
PGE Obrót oraz 50 jej partnerów dla klientów indywidualnych przygotowało specjalną promocję. Akcja jest częścią kampanii „Prąd jest lepszy z dodatkami”.
Urząd Regulacji Energetyki opublikował najnowszy raport dot. zmian sprzedawcy energii elektrycznej. Do końca września 2017 roku na ten krok zdecydowało się 715 141 Polaków.
Jak podaje w komunikacie prasowym Tauron otwiera sześć nowych biur obsługi klienta. Ponadto sprzedawca wprowadza udoskonalenia w obłudzie telefonicznej oraz internetowej.
Jak donosi „Rzeczpospolita” do Urzędu Regulacji Energetyki trafiły wnioski taryfowe spółek energetycznych kontrolowanych przez skarb państwa. W jego opinii podwyżki będą kilkuprocentowe.
Marek Wadowski, wiceprezes Taurona poinformował, że w przyszłym roku z powodu wzrostu cen uprawnień emisji dwutlenku węgla oraz cen węgla mogą wzrosnąć ceny energii.
Jeszcze w tym roku Energa ma zamiar zainwestować w energetyczną sieć aż 1,2 mld zł. Natomiast w 2018 roku Grupa liczy na kilkunastomilionowe oszczędności wynikające z noweli o OZE w zakresie zmiany podatku od nieruchomości – oznajmił na konferencji prasowej Jacek Kościelniak, wiceprezes Energi.
Z badań przeprowadzony przez Kantar TNS na zlecenie spółki ElectroMobility Poland wynika, że Polacy oczekują samochodu elektrycznego, który jest produkowany w Polsce, ma zasięg 150 km, może pomieścić 4 osoby oraz kosztuje 60 tys. zł.
W Ministerstwie Energii rozpoczęto prace nad ustawą, która ma powołać do życia Komisję Nadzoru Rynku Energii. Nowy organ ma przejąć kontrolę rynku od URE i UOKiK. Opozycja ostrzega, że to oznacza wyższe rachunki za energię – pisze rmf24.pl.
Odbudowa sieci energetycznych, które zostały uszkodzone w wyniku sierpniowych i październikowych nawałnic kosztowały Tauron Dystrybucje kilkanaście milionów złotych – informuje „Parkiet”.
Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna” zaledwie 60% przedsiębiorstw powiadomiło Urząd Regulacji Energetyki o przeprowadzeniu obowiązkowego audytu energetycznego.