Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” rachunki za prąd mogą wzrosnąć o nawet 84 zł w skali roku. Wszystko przez konflikt dot. opodatkowania napowietrznych linii energetycznych. W górę mogą pójść również ceny gazu, wody czy usług telekomunikacyjnych.
W ubiegłym tygodniu zapadła decyzja o cofnięciu koncesji na obrót paliwami gazowymi alternatywnemu sprzedawcy – Energetycznemu Centrum. Spółka zapowiada, że będzie się odwoływać od werdyktu Urzędu Regulacji Energetyki – donosi cire.pl.
W Chinach jest opracowywana nowa wersja „solarnych szyb”. Mają to być okna inteligentne z fotowoltaiką, które według naukowców znacznie zmniejszą wydatki na energię elektryczną w domu energooszczędnym – donosi globenergia.pl.
Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki liczba odbiorców, którzy zdecydowali się na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej wzrosła w maju br. o 5 833. W sumie sprzedawcę zmieniło blisko 770 tys. odbiorców.
Tydzień temu odnotowano rekordowe w szczycie porannym w okresie wiosna-lato zapotrzebowanie na moc – podał operator systemu przesyłowego w Polsce, czyli Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Czy grozi nam blackout?
Końcówka maja br. okazała się rekordowa pod względem cen energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii. Stawki na III kwartał przekroczyły 300 zł/MWh – podaje wnp.pl.
Minister energii zapowiada, że bez „atomu” nie będzie morskich wiatraków. Według informacji portalu WysokieNapiecie.pl nowy model finansowania elektrowni jądrowej zakłada wprowadzenie nowej opłaty na rachunku za prąd.
Fortum jako pierwszy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce wprowadziło ofertę, w ramach której za energię elektryczną oraz pakiet dodatkowych usług odbiorca płaci stały miesięczny abonament.
Urząd Regulacji Energetyki opublikował najnowsze dane dot. zmiany sprzedawcy prądu. W marcu br. z tego prawa skorzystało około 5,3 tys. Polaków. To o blisko 40% mniej niż rok wcześniej.
Jak donosi „Rzeczpospolita”, sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych Greenwey wprowadziła jako pierwsza opłaty za ładowanie. Ile wynosi stawka za kilowatogodzinę?
Parlament Europejski ma zamiar zwiększyć prawa konsumentów energii oraz ułatwić proces zmiany sprzedawcy. Zmiana ma być przeprowadzana w mniej niż 24 godziny. Projekt nowych przepisów został już przyjęty przez Komisję Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.
Oddziały Tauron Dystrybucja mają być wyposażone w mobilne urządzenie zasilające, które w czasie planowanych wyłączeń czy awarii sieci zapewni odbiorcom dostawy prądu.