Jak wynika z szacunków portalu WysokieNapiecie.pl w ubiegłym roku sprzedawcę energii zmieniło blisko 100 tys. Polaków. To oznacza, że rachunek za prąd do innego sprzedawcy przenoszono średnio co 5 minut – pisze Interia.pl.
Fortum to kolejny sprzedawca prądu, który do swojej oferty włącza produkt antysmogowy zachęcający do korzystania z ogrzewania elektrycznego.
W całym ubiegłym roku z prawa do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej skorzystało około 98, 6 tys. odbiorców. Od początku liberalizacji rynku, czyli w ciągu ostatniej dekady sprzedawcę prądu zmieniło ponad 735 tys. Polaków – podaje URE.
Polska oraz pozostałe kraje bałtyckie do czerwca 2018 roku są zobowiązane do przygotowania wspólnego projektu dot. synchronizacji ich sieci energetycznych z resztą UE – pisze Forsal.pl.
PGE, podobnie jak inni najwięksi sprzedawcy prądu, rozszerza swoją ofertę związku z pojawieniem się nowej taryfy energetycznej dla gospodarstw domowych – G12as.
Urząd Regulacji Energetyki zaprezentował dane dot. przeprowadzonych audytów energetycznych w przedsiębiorstwach w ubiegłym roku. Wynika z nich, że średnioroczne oszczędności energii wynoszą 973 373,597 toe.
Enea wprowadza do swojej oferty nowy produkt, który ma promować zwiększenie zużycia prądu w nocy. „Enea Eco” ma poprzez atrakcyjne stawki za kWh zachęcać do ogrzewania domu prądem i korzystania z samochodów elektrycznych.
Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej opublikowała raport, z którego wynika że koszt produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej spadł o 73%. Ma być jeszcze taniej.
W tym roku ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych nie powinny już wzrosnąć. Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki w rozmowie z RMF FM zapewnia, że stawki za kWh będą stabilne. Innego zdania są eksperci rynku energii.
Krzysztof Tchórzewski, minister energii ponownie zadeklarował, że w Polsce będzie budowana elektrownia atomowa. Zaznaczył, że blisko jest utworzenia modelu finansowego.
„Gazeta Wyborcza” podkreśla, że nowa taryfa nocna, która miała przyczynić się do zmniejszenia problemu smogu w naszym kraju wcale nie jest taka korzystna jak zapowiadał premier Morawiecki.
W 2017 roku na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej zdecydowało 20% odbiorców z Flandrii, północnej części Belgii – podał Vreg, urząd odpowiedzialny za rynek energii w tym regionie.