Poradniki

Spis aktualności
Energia z wartością dodaną

Energia z wartością dodaną

Walka o klienta na rynku energetycznym od momentu jego uwolnienia stała się faktem. Dostawcy prądu, jak wszystkie firmy działające na rynku usług muszą mierzyć się z rosnącą konkurencją, choć zasady gry coraz częściej dyktują sami konsumenci. Jeszcze do niedawna głównym „wabikiem” zachęcającym Polaków do skorzystania z usług danej firmy była gwarancja stałej ceny za dostarczaną energię. Dziś to za mało! Klienci oczekują nie tylko niezmiennych opłat w ramach trwania umowy, ale także dodatkowych usług, dzięki którym zdecydują się na wybór konkretnej oferty u danego dostawcy. Ci z kolei prześcigają się w pomysłach, jak skusić klientów by chcieli skorzystać właśnie z ich oferty.

Tani prąd dla firm – zobacz, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą ofertę!

Tani prąd dla firm – zobacz, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą ofertę!

Funkcjonowanie przedsiębiorstw zawsze wiąże się ze zużyciem pewnej ilości energii elektrycznej. Każda firma chciałaby jednak, by wynikające z tego koszty były jak najniższe. Czy taki efekt może zagwarantować zmiana sprzedawcy prądu? A jeśli tak, to na co zwrócić uwagę podczas wyboru oferty? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Dom energooszczędny  – zainwestuj teraz, oszczędzaj przez lata

Dom energooszczędny – zainwestuj teraz, oszczędzaj przez lata

W krajach europejskich domy energooszczędne od dawna są nie tyle trendem, co standardem mającym na celu podwyższyć komfort życia, zmniejszyć rachunki za prąd, wodę i ogrzewanie oraz chronić naturalne środowisko. Rozwiązania energooszczędne w budownictwie znajdują także coraz więcej zwolenników wśród inwestorów w Polsce.

Projekty domów – rozwiązania, które podwyższają energooszczędność budynku

Projekty domów – rozwiązania, które podwyższają energooszczędność budynku

Już na etapie wyboru odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego warto zastanowić się nad tym, jak zmniejszyć swoje rachunki związane z jego użytkowaniem. Teraz to bardzo proste – wystarczy wybrać dla siebie projekt domu zawierającego energooszczędne rozwiązania!

Przewaga umów terminowych nad taryfowymi (bezterminowymi)

Przewaga umów terminowych nad taryfowymi (bezterminowymi)

Decydując się na podpisanie umowy z przedsiębiorstwem energetycznym, musimy wybrać z dwóch, dostępnych rozwiązań: umów terminowych oraz taryfowych. Czym się one od siebie różnią? Umowy terminowe nazywana bywają również umowami z garancją ceny. Podpisuje się je na konkretny okres, np. 24 lub 36 miesięcy. W tym czasie obowiązywać ma jedna stała cena za zużycie prądu. Umowy taryfowe zawieraną są zaś bezterminowe, a ich stawki mogą ulegać ciągłym zmianom. Która opcja okaże się bardziej korzystna?

ENERGA24 – serwis obsługi klienta

ENERGA24 – serwis obsługi klienta

Energa24 to internetowy serwis dla klientów Energi, który umożliwia m.in. zarządzanie kontem, otrzymywanie faktur elektronicznych i pełną kontrolę nad wydatkami na prąd. Jak się zarejestrować na 24.energa.pl i korzystać z serwisu?

Tani prąd - gdzie jest najniższa stawka za kWh?

Tani prąd - gdzie jest najniższa stawka za kWh?

Największy boom na zmianę sprzedawców energii elektrycznej wystąpił na przełomie 2012 i 2013 roku. Większość umów podpisano na dwa lata – stąd wniosek, iż kolejny boom nastąpi w 2015 roku, wiec zacznij już z Nami porównywać ceny energii.

Licznik prądu oszukuje? Masz prawo żądać…

Licznik prądu oszukuje? Masz prawo żądać…

Masz podejrzenia, że za wysokimi rachunkami za energię elektryczną stoi źle działający licznik? Możesz wnioskować do dystrybutora prądu o jego sprawdzenie. Sprawdź, jak wygląda taka kontrola i kto ponosi jej koszty.

Jaki jest koszt instalacji elektrycznej?

Jaki jest koszt instalacji elektrycznej?

Planując budżet na instalację elektryczną w domu należy wziąć pod uwagę kilka aspektów: projekt, materiały i robociznę. Z jakimi kosztami musimy się liczyć? To wszystko zależy od stopnia skomplikowania instalacji. Im prościej, tym taniej.

Oszczędzanie energii w hotelu

Oszczędzanie energii w hotelu

Hotele to miejsca, które mają bardzo duże zapotrzebowanie na energię elektryczną, co do tego nie ma wątpliwości. Dawniej hotelarze nie zwracali na to aż tak wielkiej uwagi, jeśli hotel przynosił zyski, to zużycie energii było na drugim a nawet trzecim planie. Dzisiaj wygląda to już trochę inaczej.

Wyjeżdżasz na wakacje? Pamiętaj o sprzęcie AGD

Wyjeżdżasz na wakacje? Pamiętaj o sprzęcie AGD

Czas urlopowy w pełni. Wielu z nas ma jeszcze przed sobą wakacyjny wyjazd. Dlatego przypominamy o odpowiednim przygotowaniu domu oraz urządzeń do naszej nieobecności. Nie tylko unikniemy nerwów, ale i zmniejszymy opłaty za energię elektryczną.

Klasa a+ czy a++, co oznaczają plusy?

Klasa a+ czy a++, co oznaczają plusy?

Wejście w życie nowych przepisów Parlamentu Europejskiego i Rady, odnośnie etykiet energetycznych, ma ogarnąć chaos, jakie zapanował na rynku urządzeń. Gdyby nie sprzeciw, rozporządzenie weszłoby w życie w grudniu 2010 lub około lutego 2011, ale jedno jest pewne „+” nie będzie.

6
7
8 9 10 11 12 13
Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej