Walka o klienta na rynku energetycznym od momentu jego uwolnienia stała się faktem. Dostawcy prądu, jak wszystkie firmy działające na rynku usług muszą mierzyć się z rosnącą konkurencją, choć zasady gry coraz częściej dyktują sami konsumenci. Jeszcze do niedawna głównym „wabikiem” zachęcającym Polaków do skorzystania z usług danej firmy była gwarancja stałej ceny za dostarczaną energię. Dziś to za mało! Klienci oczekują nie tylko niezmiennych opłat w ramach trwania umowy, ale także dodatkowych usług, dzięki którym zdecydują się na wybór konkretnej oferty u danego dostawcy. Ci z kolei prześcigają się w pomysłach, jak skusić klientów by chcieli skorzystać właśnie z ich oferty.
Energa24 to internetowy serwis dla klientów Energi, który umożliwia m.in. zarządzanie kontem, otrzymywanie faktur elektronicznych i pełną kontrolę nad wydatkami na prąd. Jak się zarejestrować na 24.energa.pl i korzystać z serwisu?
Największy boom na zmianę sprzedawców energii elektrycznej wystąpił na przełomie 2012 i 2013 roku. Większość umów podpisano na dwa lata – stąd wniosek, iż kolejny boom nastąpi w 2015 roku, wiec zacznij już z Nami porównywać ceny energii.
Masz podejrzenia, że za wysokimi rachunkami za energię elektryczną stoi źle działający licznik? Możesz wnioskować do dystrybutora prądu o jego sprawdzenie. Sprawdź, jak wygląda taka kontrola i kto ponosi jej koszty.
Planując budżet na instalację elektryczną w domu należy wziąć pod uwagę kilka aspektów: projekt, materiały i robociznę. Z jakimi kosztami musimy się liczyć? To wszystko zależy od stopnia skomplikowania instalacji. Im prościej, tym taniej.
Hotele to miejsca, które mają bardzo duże zapotrzebowanie na energię elektryczną, co do tego nie ma wątpliwości. Dawniej hotelarze nie zwracali na to aż tak wielkiej uwagi, jeśli hotel przynosił zyski, to zużycie energii było na drugim a nawet trzecim planie. Dzisiaj wygląda to już trochę inaczej.
Czas urlopowy w pełni. Wielu z nas ma jeszcze przed sobą wakacyjny wyjazd. Dlatego przypominamy o odpowiednim przygotowaniu domu oraz urządzeń do naszej nieobecności. Nie tylko unikniemy nerwów, ale i zmniejszymy opłaty za energię elektryczną.
Wejście w życie nowych przepisów Parlamentu Europejskiego i Rady, odnośnie etykiet energetycznych, ma ogarnąć chaos, jakie zapanował na rynku urządzeń. Gdyby nie sprzeciw, rozporządzenie weszłoby w życie w grudniu 2010 lub około lutego 2011, ale jedno jest pewne „+” nie będzie.
Przedstawiamy wszystkie niezbędne formalności i odbiory. Ostatnim etapem budowania domu jest uzyskanie pozwolenia na jego użytkowanie. Poprzedzone to musi być dokonaniem odbioru domu od kierownika budowy, który powinien wcześniej przeprowadzić odbiory techniczne od poszczególnych wykonawców oraz geodety. Pozwolenie na użytkowanie domu jest konieczne by można było w nim legalnie zamieszkać.
Studia energetyczna to nowość, według najnowszego rankingu miesięcznika edukacyjnego "Perspektywa". I tak, na studia o tym kierunku najlepiej wybrać się na Politechnikę Warszawską, Akademię Górniczo-Hutniczą i Politechnikę Wrocławską.
Opłaty za energię elektryczną pochłaniają sporą część budżetów polskich rodzin. Średnio na prąd wydajemy 176 zł miesięcznie. Rachunki można jednak nieco zmniejszyć. Jak to zrobić? Sposobów jest mnóstwo, my przedstawiamy 4 z nich.
Jeżeli poważnie myślisz o remoncie obecnej instalacji grzewczej lub budowie nowego domu z najbardziej efektywnym systemem ogrzewania domu, powinieneś zacząć od charakterystyki poszczególnych rodzajów systemów grzewczych. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem ogrzewania domu jest upewnienie się, że ściany budynku są dobrze izolowane, a powietrze zamknięte, po to aby zapobiec ucieczce ciepła. Ważne aby wybrać też wydajne, tanie i niskoemisyjne źródła energii. Jakie są najbardziej wydajne opcje ogrzewania domu, które technologie są najbardziej odpowiednie?