Od połowy lutego 2022 roku obowiązuje nowy wzór wniosku o wypłatę dodatku osłonowego. Dowiedz się, jak go poprawnie wypełnić.
Mój Prąd to najpopularniejszy program dofinansowań na instalację fotowoltaiczną. W 2022 roku ruszy już czwarta jego edycja. Jakie będą warunki uzyskania dotacji? Ile będzie można otrzymać?
Od 1 kwietnia 2022 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dot. rozliczenia fotowoltaiki. Dotychczasowi prosumenci będą mogli nadal korzystać z systemu opustów.
1 kwietnia 2022 roku wejdą w życie przepisy znowelizowanej ustawy o odnawialnych źródłach energii. Wówczas dla nowych prosumentów “zniknie” tzw. system opustów. Wbrew jednak czarnym scenariuszom nie oznacza to koniec opłacalności fotowoltaiki.
Jak powstaje energia elektryczna ze słońca? Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego? Krok po kroku przedstawiamy jak działa fotowoltaika.
Technologia paneli fotowoltaicznych mocno się rozwija. Dziś ich żywotność wynosi nawet 30-35 lat. Standardem jest ochrona gwarancyjna na okres aż 25 lat.
Zanim zdecydujesz się zamontować na dachu własną elektrownie słoneczną dowiedz się, jakie są wymiary paneli fotowoltaicznych.
Panele to najważniejszy element instalacji fotowoltaicznej. Dlatego też wybór rodzaju modułu jest kluczowy dla całej inwestycji. Obecnie prym na rynku wiodą dwa rodzaje paneli: monokrystaliczne i polikrystaliczne. Na który z nich warto się zdecydować?
To bez wątpienia jedna z najistotniejszych kwestii przy zakupie fotowoltaiki. Od tego zależy, ile instalacja PV będzie w stanie wyprodukować energii, a tym samym czy zaspokoi zapotrzebowanie na prąd gospodarstwa domowego.
Zastanawiasz się, jak będzie wyglądać Twój rachunek za prąd po montażu instalacji fotowoltaicznej? Przeczytaj nasz artykuł.
Wiele osób traktuje fotowoltaikę jako po prostu inwestycję, która w domyśle powinna się zwrócić jak najszybciej. Producenci instalacji PV przekonują, że zwrot z inwestycji jest możliwy w zaledwie kilka lat. Jak jest w rzeczywistości?
Zdecydowanie tak! Inwestycja w pompę ciepła oraz fotowoltaikę zwraca się bardzo szybko. Taki system grzewczy generuje o nawet 80% mniejsze koszty, niż tradycyjne ogrzewanie.