Reo.pl to platforma handlu energią z OZE. To miejsce, gdzie łączą się wytwórcy oraz odbiorcy energii i bezpośrednio dokonują transakcji bez dodatkowych kosztów wynikających choćby z organizacji prowadzenia obrotu energią elektryczną.
Decydując się na inwestycję w pompę ciepła i fotowoltaikę już na etapie projektu domu można wiele zyskać. W tym artykule przedstawimy kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę, aby wybrać odpowiedni projekt.
W połowie kwietnia 2022 roku ruszyła kolejna edycja dotacji na fotowoltaikę. Jaka jest wysokość dofinansowania w programie Mój Prąd 4.0? Jakie są nowe warunki otrzymania środków?
Statystyki nie kłamią. Coraz chętniej przesiadamy się na auta zasilane silnikiem elektrycznym. Przybywa także stacji ładowania samochodów elektrycznych, na które można otrzymać spore dofinansowanie.
Coroczne rozliczenie podatku to zmora wielu Polaków. Szczególnie tych, którzy spodziewają się dopłaty. Istnieją skuteczne sposoby na to, by zmniejszyć wysokość należnego podatku. Jedną z najciekawszych i jednocześnie najbardziej korzystnych ulg podatkowych jest ulga termomodernizacyjna. Na czym polega? Kto może z niej skorzystać?
Pompa ciepła to jedno z takich rozwiązań, które warto zaplanować już na etapie projektowym. To urządzenie grzewcze nie wymaga bowiem kotłowni oraz komina. O czym jeszcze warto wiedzieć?
Ceny prądu i gazu dla gospodarstw domowych poszybowały mocno w górę. Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki w 2022 roku rachunki za prąd będą wyższe średnio o 24 proc., a za gaz o 58 proc.
Moje Ciepło to program, w ramach którego można wnioskować o dofinansowanie do zakupu oraz montażu pompy ciepła. Właściciel domu jednorodzinnego może otrzymać nawet 21 tys. zł dotacji. Start programu jest planowany jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku. Co trzeba będzie zrobić, aby otrzymać wsparcie?
Magazyn energii do fotowoltaiki w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularności. Dotację na jego zakup można otrzymać w ramach programu Mój Prąd 5.0.
W programie Czyste Powietrze wprowadzono kilka istotnych zmian. Najważniejsze z nich to wycofanie z dofinansowania kotłów na węgiel oraz możliwość otrzymania dotacji nawet do 90% poniesionych kosztów. Można otrzymać nawet 69 tys. zł wsparcia. Wnioski można składać do 30 czerwca 2027 roku.
Od połowy lutego 2022 roku obowiązuje nowy wzór wniosku o wypłatę dodatku osłonowego. Dowiedz się, jak go poprawnie wypełnić.
Mój Prąd to najpopularniejszy program dofinansowań na instalację fotowoltaiczną. W 2022 roku ruszy już czwarta jego edycja. Jakie będą warunki uzyskania dotacji? Ile będzie można otrzymać?