Jak powstaje energia elektryczna ze słońca? Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego? Krok po kroku przedstawiamy jak działa fotowoltaika.
Polski Ład ma wprowadzić mnóstwo znaczących reform w dziedzinie systemu podatkowego. Może na nich skorzystać wielu Polaków. Zmiany zaczną obowiązywać już od 1 stycznia 2022 roku. Warto więc wiedzieć, co przygotowali rządzący i jakie będą konsekwencje wprowadzenia w życie tych planów.
Energetyka wiatrowa to istotny składnik polskiego miksu energetycznego. Wydaje się jednak, że potencjał elektrowni wiatrowych nie jest w pełni wykorzystywany. Z czego to wynika? Jaka przyszłość czeka farmy wiatrowe w naszym kraju?
Na wzrost zainteresowania panelami fotowoltaicznymi wpłynął nie tylko światowy eko trend, ale przede wszystkim dotacje płynące z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program „Mój Prąd 3.0” dobiegł końca, więc to dobry moment, by podsumować jego rezultaty.
Technologia paneli fotowoltaicznych mocno się rozwija. Dziś ich żywotność wynosi nawet 30-35 lat. Standardem jest ochrona gwarancyjna na okres aż 25 lat.
Zanim zdecydujesz się zamontować na dachu własną elektrownie słoneczną dowiedz się, jakie są wymiary paneli fotowoltaicznych.
W wielu gałęziach przemysłu dokładny pomiar temperatury jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym prawidłowe przeprowadzenie procesów technologicznych. Wysokiej jakości czujnik temperatury umożliwia przeprowadzenie takiego pomiaru bez ryzyka wystąpienia błędu. Najpopularniejszymi tego rodzaju urządzeniami są obecnie rezystancyjne czujniki temperatury Pt100. Przyjrzyjmy się bliżej tej technologii.
Panele to najważniejszy element instalacji fotowoltaicznej. Dlatego też wybór rodzaju modułu jest kluczowy dla całej inwestycji. Obecnie prym na rynku wiodą dwa rodzaje paneli: monokrystaliczne i polikrystaliczne. Na który z nich warto się zdecydować?
To bez wątpienia jedna z najistotniejszych kwestii przy zakupie fotowoltaiki. Od tego zależy, ile instalacja PV będzie w stanie wyprodukować energii, a tym samym czy zaspokoi zapotrzebowanie na prąd gospodarstwa domowego.
Zastanawiasz się, jak będzie wyglądać Twój rachunek za prąd po montażu instalacji fotowoltaicznej? Przeczytaj nasz artykuł.
Wiele osób traktuje fotowoltaikę jako po prostu inwestycję, która w domyśle powinna się zwrócić jak najszybciej. Producenci instalacji PV przekonują, że zwrot z inwestycji jest możliwy w zaledwie kilka lat. Jak jest w rzeczywistości?
Zdecydowanie tak! Inwestycja w pompę ciepła oraz fotowoltaikę zwraca się bardzo szybko. Taki system grzewczy generuje o nawet 80% mniejsze koszty, niż tradycyjne ogrzewanie.