Ecotricity z Wielkiej Brytanii zaprezentowała nowa koncepcję produkcji energii elektrycznej z trawy. Zdaniem firmy za pomocą tej metody będzie można ogrzać niemal wszystkie gospodarstwa domowe – pisze Onet.pl.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chcę wprowadzić niższe opłaty za gaz uczestnikom Powstania Warszawskiego. Rachunki dla tych odbiorców mają być niższe o nawet 900 zł rocznie – informuje PAP.
Jak informuje wysokienapiecie.pl do 2030 roku ceny energii będą rosnąć, a zależność od dostaw z zagranicy zwiększy się. Sytuacja ma się poprawić w połowie stulecia.
Pakiet energia elektryczna + gaz to już niemal standardowa oferta sprzedawców energii. Na rynku gazu próbują także zaistnieć dostawcy kablówki. Konkurencja zaostrza się – pisze gazetaprawna.pl.
Duon, jeden z niezależnych sprzedawców energii, wprowadził nową ofertę dla klientów indywidualnych. W ramach oferty o nazwie „Miesiąc gazu za darmo” sprzedawca proponuje możliwość wybrania najzimniejszego miesiąca, w którym będzie obowiązywać nawet 100% rabat na błękitne paliwo.
Polacy szczególnie w sezonie grzewczym muszą się liczyć ze sporymi wydatkami. Jak wynika z danych Eurostatu co dziesiątą złotówkę wydajemy na energię: prąd, gaz czy opał. Więcej płacą tylko Czesi i Słowacy – donosi tvn24bis.pl.
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę gazową dla Energetycznego Centrum. Od 1 października 2015 roku dotychczasowi klienci indywidualni będą płacić za gaz o 6,1% mniej. Spółka jest jednym z największych na rynku alternatywnych sprzedawców paliwa gazowego.
„Przepis na energię” to najnowsza propozycja Polskiej Grupy Energetycznej dla gospodarstw domowych. W ramach tej oferty pakietowej Dual Fuel, czyli prądu i gazu klienci otrzymują także bezpłatne Assistance Gazowe przez okres nawet 12 miesięcy.
W pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku sprzedawcę gazu zmieniło 6,7 tys. odbiorców – wynika z raportu przedstawionego przez Urząd Regulacji Energetyki. To więcej niż, w ciągu całego 2014 roku – wówczas nowego sprzedawcę błękitnego paliwa wybrało nieco ponad 6,3 tys. Polaków.
Jak donosi „Rzeczpospolita” Urząd Regulacji Energetyki wezwał największego w kraju dostawcę gazu ziemnego – PGNiG do złożenia nowej taryfy dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.
Jak już wczoraj informowaliśmy opłaty za energię elektryczną pójdą w górę o średnio 1,8%. Główną przyczyną tej podwyżki są wyższe stawki opłat za dostarczanie prądu do naszych gniazdek. Wieczorem zapadła także decyzja odnośnie taryf gazowych - cena gazu 2015 ma nieco spaść.
W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego roku na zmianę sprzedawcy energii zdecydowało się aż 3,3 mln konsumentów – podaje Electralink. Co ciekawe, aż 40% klientów wybrało ofertę mniejszych dostawców prądu. Wielka szóstka brytyjskiej energetyki jest zatem w sporych „opałach”…