Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżkę gazowej taryfy największego sprzedawcy gazu w Polsce – PGNiG. Ceny gazu idą w górę o 1%, ale rachunek za błękitne paliwo ma być niższy z uwagi na obniżkę opłat za dystrybucje.
Jak wynika z najnowszych danych regulatora gazowego rynku Polacy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę gazu. Na koniec 2017 roku liczba przenosin rachunku wyniosła 136,4 tys.
Polska Spółka Gazownictwa przez najbliższe 4 lata na inwestycje chce przeznaczyć niemal 3 mld zł. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził plan rozwoju operatora systemu dystrybucyjnego, który w dużej mierze opiera się na dalszej gazyfikacji kraju.
Urząd Regulacji Energetyki zdecydował o obniżce stawek za dystrybucje paliwa gazowego. Opłaty te mają być mniejsze średnio o ponad 7 procent.
Jak się okazuje ubiegły rok był rekordowy pod względem obrotów gazem na Towarowej Giełdzie Energii. Ile kosztuje gaz? Błękitne paliwo podrożało na głównych rynkach średnio o blisko 10% - informuje TGE.
Jak donosi „Rzeczpospolita” można się spodziewać, że ceny gazu dla większych odbiorców pójdą w górę. Drożeje bowiem ropa naftowa, a na błękitne paliwo jest coraz większy popyt.
Urząd Regulacji Energetyki podał, że zatwierdził taryfę energetyczną największego sprzedawcy, czyli PGNiG Obrót Detaliczny. Ponadto nowe taryfy wyznaczono dla właściciela gazoportu w Świnoujściu.
Splot kilku wydarzeń spowodował, że ceny gazu w Europie poszły mocno w górę – informuje portal BiznesAlert.pl.
Największy w Polsce sprzedawca gazu – PGNiG Obrót Detaliczny – złożył wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie taryf na pierwszy kwartał 2018 roku. Potentat domaga się utrzymania cen gazu oraz opłat abonamentowych na dotychczasowym poziomie.
W pierwszym półroczu br. średnia cena gazu w Unii Europejskiej dla odbiorców indywidualnych spadła o 6,3% i wynosi 5,8 euro za 100 kWh. W Polsce gaz zdrożał, ale i tak jego cena jest niższa niż wynosi europejska średnia – podaje Eurostat.
Jak pisze „Rzeczpospolita” na polskim rynku gazu działa coraz więcej sprzedawców kierujących swoją ofertę do gospodarstw domowych.
Z najnowszego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że w trzecim kwartale tego roku sprzedawcę gazu zmieniło blisko 14 tys. Polaków. W sumie z tego prawa skorzystało już ponad 122 tys. odbiorców.