Gaz
Start Gaz Coraz więcej sprzedawców gazu
Artykuł

Coraz więcej sprzedawców gazu

Jak pisze „Rzeczpospolita” na polskim rynku gazu działa coraz więcej sprzedawców kierujących swoją ofertę do gospodarstw domowych.

Koncesji na gaz mniej

Dziennik zwraca uwagę, że po wprowadzeniu zmian w przepisach dot. zapasów gazu liczba podmiotów posiadających ważną koncesję na sprowadzanie paliwa gazowego z zagranicy zmalała. Na koniec grudnia ubiegłego roku taką koncesją dysponowało 70 firm, a obecnie 58.

Więcej sprzedawców gazu

Nie mniej jednak rośnie liczba sprzedawców gazu, którzy swoją ofertę kierują do klientów indywidualnych. Aktualnie aktywnie na rynku gazu działa 34 sprzedawców. "Rzeczpospolita" zaznacza, że spółek sprzedających paliwo gazowe gospodarstwom domowym jest więcej niż oferujących tej grupie odbiorców prąd, których jest około 30.

Cena maksymalna gazu

W rozmowie z dziennikiem Aldona Kaźmierska z Departamentu Rozwoju Rynków i Spraw Konsumenckich w Urzędzie Regulacji Energetyki tłumaczy, że do aktywności sprzedawców na rynku gazu zachęca taryfa zawierająca maksymalną cenę za błękitną energię. To dla spółek obrotu oznacza możliwość generowania marży. Jak przypomina "Rzeczpospolita" takiego rozwiązania pomimo starań URE nie udało się wprowadzić na rynku energii elektrycznej.

Oferty dual fuel

W wypowiedzi dla dziennika Leszek Juchniewicz, były prezes Urzędu Regulacji Energetyki podkreśla, że spółki obrotu w celu maksymalizacji marży wprowadzają oferty łączone typu dual fuel, czyli energia elektryczna + gaz ziemny. Juchniewicz zwraca uwagę, że sprzedaż samego prądu gospodarstwom domowym jest dla nich mało opłacalna.

Agnieszka Książek, Redaktor naczelna

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Zobacz też inne wpisy

Kalkulator cen gazu, czyli który sprzedawca oferuje najtańszy gaz?
20 Grudzień 2017
W Internecie dostępne są dwa narzędzia o tej nazwie. Za pomocą jednego obliczymy szacunkowe zużycie gazu, a drugiego znajdziemy najtańszego sprzedawcę...
Coraz więcej zmian sprzedawcy gazu. Ile było przenosin rachunku?
12 Luty 2018
Jak wynika z najnowszych danych regulatora gazowego rynku Polacy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę gazu. Na koniec 2017 roku liczba przenosin rachun...
Rok 2017 rekordowy dla gazu
08 Styczeń 2018
Jak się okazuje ubiegły rok był rekordowy pod względem obrotów gazem na Towarowej Giełdzie Energii. Ile kosztuje gaz? Błękitne paliwo podrożało na głó...
Dla domu dom
Płać za gaz jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Z nami sprzedawcę energii zmieniło
0 7 3 1