Gaz
Start Gaz Kalkulator cen gazu, czyli który sprzedawca oferuje najtańszy gaz?
Artykuł

Kalkulator cen gazu, czyli który sprzedawca oferuje najtańszy gaz?

W Internecie dostępne są dwa narzędzia o nazwie kalkulator gazu. Za pomocą jednego obliczymy szacunkowe zużycie gazu, a drugiego znajdziemy najtańszego sprzedawcę gazu. My skupimy się na kalkulatorze cen gazu.

Co powinien zawierać kalkulator cen gazu?

Kalkulator cen słusznie zamiennie nazywamy porównywarką cen – za jej pomocą szybko porównamy ceny za ten sam produkt czy usługę. Jeśli chodzi o kalkulator cen gazu to ważne aby nie zawierał zbyt dużej ilości danych, bowiem dla odbiorcy jest to po prostu nieczytelne. Porównanie ofert na gaz nie należy do najłatwiejszych czynności. Znalezienie ofert a następnie ich dogłębna analiza jest czasochłonna, szczególnie jeśli sprzedawca dorzuca jakieś dodatkowe produkty czy usługi typu pomoc serwisanta. Dlatego też dobrym pomysłem są porównywarki cen gazu. Tam, aby uzyskać informacje o najlepszych na rynku ofertach wystarczy podać kilka naprawdę podstawowych danych. Są to najczęściej takie informacje jak rodzaj taryfy gazowej, zużycie gazu w skali roku, dotychczasowy sprzedawca, kod pocztowy. Jest także możliwość pozostawienia do sobie kontaktu – wówczas konsultant zadzwoni do nas w ciągu 24-48 godzin.

Gaz dla domu i firm

Na rynku gazu w ostatnich latach można zauważyć dynamiczny wzrost liczby odbiorców, którzy zdecydowali się zmienić sprzedawcę. Co powoduje, że odbiorcy coraz chętniej przenoszą swoje rachunki? 

Głównym motorem rynku gazu i energii wciąż jest rywalizacja o klienta poprzez oferowanie najniższej ceny. Odbiorcy, w szczególności firmy, dla których koszty energii i gazu są istotną częścią wydatków, są coraz bardziej świadomi swojej pozycji negocjacyjnej. Powoli ale systematycznie rośnie świadomość możliwości zmiany dostawcy gazu ziemnego, chociaż bez wątpienia rynek ten jest mniej dojrzały od rynku energii elektrycznej - zauważa Adam Banaszak, szef sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego w GASPOL SA. 

Niezależnie od tego jaki jest profil naszego zużycia gazu to warto pozostawić dane w porównywarce cen gazu, która na tej podstawie dopasuje do nas oferty. 

 

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Zobacz też inne wpisy

Wzrosną ceny gazu dla odbiorców przemysłowych?
04 Styczeń 2018
Wzrosną ceny gazu dla odbiorców przemysłowych?
Jak donosi „Rzeczpospolita” można się spodziewać, że ceny gazu dla większych odbiorców pójdą w górę. Drożeje bowiem ropa naftowa, a na błękitne paliwo...
Czytaj dalej
Ceny gazu w górę, ale rachunki w dół
21 Marzec 2018
Ceny gazu w górę, ale rachunki w dół
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżkę gazowej taryfy największego sprzedawcy gazu w Polsce – PGNiG. Ceny gazu idą w górę o 1%, ale rachunek ...
Czytaj dalej
Coraz więcej zmian sprzedawcy gazu. Ile było przenosin rachunku?
12 Luty 2018
Coraz więcej zmian sprzedawcy gazu. Ile było przenosin rachunku?
Jak wynika z najnowszych danych regulatora gazowego rynku Polacy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę gazu. Na koniec 2017 roku liczba przenosin rachun...
Czytaj dalej
Coraz więcej sprzedawców gazu
28 Listopad 2017
Coraz więcej sprzedawców gazu
Jak pisze „Rzeczpospolita” na polskim rynku gazu działa coraz więcej sprzedawców kierujących swoją ofertę do gospodarstw domowych.
Czytaj dalej
Gwałtowny wzrost cen gazu!
13 Grudzień 2017
Gwałtowny wzrost cen gazu!
Splot kilku wydarzeń spowodował, że ceny gazu w Europie poszły mocno w górę – informuje portal BiznesAlert.pl.
Czytaj dalej
Dla domu dom
Płać za gaz jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Z nami sprzedawcę energii zmieniło
0 7 3 1