Gaz
Start Gaz Kalkulator cen gazu, czyli który sprzedawca oferuje najtańszy gaz?
Artykuł

Kalkulator cen gazu, czyli który sprzedawca oferuje najtańszy gaz?

W Internecie dostępne są dwa narzędzia o tej nazwie. Za pomocą jednego obliczymy szacunkowe zużycie gazu, a drugiego znajdziemy najtańszego sprzedawcę gazu. My skupimy się na kalkulatorze cen gazu.

kalkulator gazu

Co powinien zawierać kalkulator cen?

Kalkulator cen słusznie zamiennie nazywamy porównywarką cen gazu– za jej pomocą szybko porównamy ceny za ten sam produkt czy usługę. Jeśli chodzi oto narzędzie ważne, aby nie zawierał zbyt dużej ilości danych, bowiem dla odbiorcy jest to po prostu nieczytelne. Porównanie ofert na gaz nie należy do najłatwiejszych czynności. Znalezienie ofert a następnie ich dogłębna analiza jest czasochłonna, szczególnie jeśli sprzedawca dorzuca jakieś dodatkowe produkty czy usługi typu pomoc serwisanta. Dlatego też dobrym pomysłem są porównywarki cen gazu. Tam, aby uzyskać informacje o najlepszych na rynku ofertach wystarczy podać kilka naprawdę podstawowych danych. Są to najczęściej takie informacje jak rodzaj taryfy gazowej, zużycie gazu w skali roku, dotychczasowy sprzedawca, kod pocztowy. Jest także możliwość pozostawienia do sobie kontaktu – wówczas konsultant zadzwoni do nas w ciągu 24-48 godzin.

porównywarka cen gazu

Gaz dla domu i firm

Na rynku gazu w ostatnich latach można zauważyć dynamiczny wzrost liczby odbiorców, którzy zdecydowali się zmienić sprzedawcę. Co powoduje, że odbiorcy coraz chętniej przenoszą swoje rachunki?

Głównym motorem rynku gazu i energii wciąż jest rywalizacja o klienta poprzez oferowanie najniższej ceny. Odbiorcy, w szczególności firmy, dla których koszty energii i gazu są istotną częścią wydatków, są coraz bardziej świadomi swojej pozycji negocjacyjnej. Powoli ale systematycznie rośnie świadomość możliwości zmiany dostawcy gazu ziemnego, chociaż bez wątpienia rynek ten jest mniej dojrzały od rynku energii elektrycznej - zauważaAdam Banaszak, szef sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego w GASPOL SA.

Niezależnie od tego jaki jest profil naszego zużycia gazu to warto pozostawić dane w porównywarce cen gazu, która na tej podstawie dopasuje do nas oferty.

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Zobacz też inne wpisy

Coraz więcej zmian sprzedawcy gazu. Ile było przenosin rachunku?
12 Luty 2018
Jak wynika z najnowszych danych regulatora gazowego rynku Polacy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę gazu. Na koniec 2017 roku liczba przenosin rachun...
PGNiG cena gazu 2018 bez zmian?
06 Grudzień 2017
Największy w Polsce sprzedawca gazu – PGNiG Obrót Detaliczny – złożył wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie taryf na pierwszy kwartał 2018 ...
Średnie ceny gazu w UE w dół, w Polsce w górę
30 Listopad 2017
W pierwszym półroczu br. średnia cena gazu w Unii Europejskiej dla odbiorców indywidualnych spadła o 6,3% i wynosi 5,8 euro za 100 kWh. W Polsce gaz z...
Gwałtowny wzrost cen gazu!
13 Grudzień 2017
Splot kilku wydarzeń spowodował, że ceny gazu w Europie poszły mocno w górę – informuje portal BiznesAlert.pl.
Coraz więcej sprzedawców gazu
28 Listopad 2017
Jak pisze „Rzeczpospolita” na polskim rynku gazu działa coraz więcej sprzedawców kierujących swoją ofertę do gospodarstw domowych.
Dla domu dom
Płać za gaz jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Z nami sprzedawcę energii zmieniło
0 7 3 1