Gaz
Start Gaz Oferta dual fuel - co to jest?
Artykuł

Oferta dual fuel - co to jest?

Już niemal każda firma energetyczna ma w ofercie tzw. dual fuel, czyli pakiet energia elektryczna + gaz. Propozycja łączenia tych produktów początkowo dostępna tylko dla klientów biznesowych szybko zyskała popularność także wśród gospodarstw domowych.

Dual fuel w praktyce

Oferta dual fuel oznacza, że od jednego sprzedawcy możemy kupić energię elektryczną oraz paliwo gazowe. Zaletą tej oferty są przeważnie niższe ceny za 1 kWh. Oprócz tego odbiorca, który podpiszę umowę typu dual fuel będzie otrzymywać zamiast dwóch faktur jedną zbiorczą za prąd i gaz. To rozwiązanie jest wygodne – za wszystko zapłacimy jednym przelewem.

Korzyści z pakietu

Dlaczego wartozakupićprądu i gazu w pakiecie?Sprzedawcy deklarują, że wybierając ofertę dual fuel można zaoszczędzić na rachunkach.

Kluczową zaletą wyboru dual-fuel są oczywiście niższe koszty, które wynikają z tego, że w wielu firmach przedstawiciele handlowi posiadają w swojej ofercie oba produkty, a więc ponoszą niższe koszty dotarcia i obsługi klienta. W przypadku odbiorców z sektora MŚP oszczędności wynikające z wyboru podwójnej oferty mogą sięgać nawet 10 proc - mówiAdam Banaszak, szef sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego w GASPOL SA.

Nierzadko w ofercie dual fuel sprzedawcy proponują dodatkowe usługi np. pomoc fachowców typu elektryk, serwisant urządzeń gazowych. Jak już wspomnieliśmy jest to także wygodny zakup – otrzymujemy jeden rachunek.

Co jeszcze można zyskać wybierając taką ofertę łączoną?

Równie ważne jak oszczędności jest dla wielu przedsiębiorców uproszczenie komunikacji i rozliczeń. Zamiast telefonów na infolinię lub do opiekunów z kilku firm, mogą kontaktować się z jedną osobą, która prowadzi dla nich wszystkie zagadnienia związane zarówno z dostawą gazu jak i energii elektrycznej. Nasi klienci bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie - dodaje Banaszak.

Polacy za dual fuel

Póki co nie ma oficjalnych statystyk ilu Polaków zdecydowało się wybrać pakiet energia elektryczna + gaz. URE podaje tylko dane o liczbie zmian sprzedawcy energii elektrycznej i oddzielnie o liczbie zmian sprzedawcy paliwa gazowego. Z różnych badań wynika jednak, że większość z nas jest zainteresowanych ofertą dual fuel. Eksperci niejednokrotnie podkreślają, że produkty łączone na rynku energii i gazu są bardzo perspektywiczne, a ich potencjał zauważa coraz więcej konsumentów.

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Zobacz też inne wpisy

Jak płacić mniej za gaz?
25 Styczeń 2018
Mniejsze rachunki za gaz może płacić zarówno kilkuosobowa rodzina, jak i przedsiębiorstwo. Wystarczy zmienić sprzedawcę gazu. Jak porównać oferty i wy...
Dla domu dom
Płać za gaz jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Z nami sprzedawcę energii zmieniło
0 7 3 1