Szukając sposobów na oszczędzanie prądu i gazu z pewnością spotkamy się z ofertami typu dual fuel. Czy kupowanie tych produktów od jednego sprzedawcy faktycznie jest opłacalne?
Przedsiębiorstwo gazowe corocznie kwalifikuje odbiorcę do danej grupy taryfowej. Pod uwagę brane jest zużycie paliwa gazowego. Kiedy możliwa jest zmiana taryfy na gaz?
W Polsce za dystrybucje gazu ziemnego jest odpowiedzialna w największym zakresie Polska Spółka Gazownictwa. Nasz kraj jest podzielony na siedemnaście głównych rejonów dystrybucji paliwa gazowego.
Na rachunku za gaz z pewnością znajdziemy informacje do jakiej grupy taryfowej należymy. Co kryje się pod nazwą W1 czy W8? Co oznacza symbol S czy Z? Wyjaśniamy jakie są rodzaje i warianty taryf gazowych.
Ceny gazu w Polsce od kilku lat wydają się stabilne. Stawki za 1 kWh oczywiście różnią się w zależności od sprzedawcy gazu, których na polskim rynku jest kilkudziesięciu. Najwięcej klientów obsługuje PGNiG.
Już niemal każda firma energetyczna ma w ofercie tzw. dual fuel, czyli pakiet energia elektryczna + gaz. Propozycja łączenia tych produktów początkowo dostępna tylko dla klientów biznesowych szybko zyskała popularność także wśród gospodarstw domowych.
Procedura zmiany sprzedawcy gazu może być skomplikowana i czasochłonna, ale tylko w przypadku gdy odbiorca postanowi samodzielnie załatwić formalności. Aby tego uniknąć wystarczy nowego sprzedawcę upoważnić.
W ostatnich latach rynek błękitnego paliwa rozwija się bardzo prężnie. Widać to także w raportach URE dot. zmian sprzedawcy gazu. Przenosząc rachunki do innego sprzedawcy należy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.
Już od dłuższego czasu mamy prawo do zmiany sprzedawcy gazu. Niestety niewielu odbiorców wie o takiej możliwości. Dlatego podpowiadamy jak dokonać tej zmiany, na co zwrócić uwagę wybierając ofertę i opisujemy krok po kroku jak wygląda cały proces przenosin rachunku do innego sprzedawcy.