Jak wynika z najnowszych danych regulatora gazowego rynku Polacy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę gazu. Na koniec 2017 roku liczba przenosin rachunku wyniosła 136,4 tys.
Mniejsze rachunki za gaz może płacić zarówno kilkuosobowa rodzina, jak i przedsiębiorstwo. Wystarczy zmienić sprzedawcę gazu. Jak porównać oferty i wybrać tą, która da nam największe oszczędności?
Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że mogą zmienić sprzedawcę gazu. Z tego prawa mogą skorzystać zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi. Jak wygląda przejście do nowego sprzedawcy? Jaką ofertę wybrać?
Prowadzisz firmę i szukasz pomysłów na obniżenie faktur za gaz? Zacznij od zmiany sprzedawcy. Z tej możliwości korzysta coraz więcej odbiorców.
Szukając sposobów na oszczędzanie prądu i gazu z pewnością spotkamy się z ofertami typu dual fuel. Czy kupowanie tych produktów od jednego sprzedawcy faktycznie jest opłacalne?
Ceny gazu w Polsce od kilku lat wydają się stabilne. Stawki za 1 kWh oczywiście różnią się w zależności od sprzedawcy gazu, których na polskim rynku jest kilkudziesięciu. Najwięcej klientów obsługuje PGNiG.
Procedura zmiany sprzedawcy gazu może być skomplikowana i czasochłonna, ale tylko w przypadku gdy odbiorca postanowi samodzielnie załatwić formalności. Aby tego uniknąć wystarczy nowego sprzedawcę upoważnić.
W ostatnich latach rynek błękitnego paliwa rozwija się bardzo prężnie. Widać to także w raportach URE dot. zmian sprzedawcy gazu. Przenosząc rachunki do innego sprzedawcy należy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.
Z najnowszego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że w trzecim kwartale tego roku sprzedawcę gazu zmieniło blisko 14 tys. Polaków. W sumie z tego prawa skorzystało już ponad 122 tys. odbiorców.
Już od dłuższego czasu mamy prawo do zmiany sprzedawcy gazu. Niestety niewielu odbiorców wie o takiej możliwości. Dlatego podpowiadamy jak dokonać tej zmiany, na co zwrócić uwagę wybierając ofertę i opisujemy krok po kroku jak wygląda cały proces przenosin rachunku do innego sprzedawcy.