Gaz
Start Gaz Więcej Polaków będzie mieć dostęp do gazu?
Artykuł

Więcej Polaków będzie mieć dostęp do gazu?

Polska Spółka Gazownictwa przez najbliższe 4 lata na inwestycje chce przeznaczyć niemal 3 mld zł. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził plan rozwoju operatora systemu dystrybucyjnego, który w dużej mierze opiera się na dalszej gazyfikacji kraju.

dostęp do gazu w polsce

Inwestycje dystrybutora gazu

W projekcie Planu Rozwoju Polskiej Spółki Gazownictwa, który obejmuje lata 2018-2022 są inwestycje szacowane na kwotę 2,86 mld zł. Dokument ten jest częścią Strategii PSG na lata 2017-2022. Większość środków ma być przeznaczona na kontynuowanie procesu gazyfikacji kraju. W uzgodnieniach co do Planu Rozwoju czynny udział bierze Urząd Regulacji Energetyki. Jest to spowodowane tym, że skala inwestycji jest bardzo duża, co zapewne przyczyni się do złożenia przez dystrybutora gazu wniosku o podwyższenie taryf. Regulator przyglądając się takim planom sprawdza zatem czy ewentualne podwyżki mają uzasadnienie.

Dostęp do gazu

Blisko 3 mld zł mają zostać wydane na m.in. przyłączenie do sieci gazowej nowych odbiorców, budowę sieci dystrybucji, modernizację istniejących sieci, dalszą gazyfikacje kraju. Jak podkreśla Jarosław Wróbel, prezes PSG wyzwaniem dla spółki jest poprawa dostępności do gazu ziemnego. Na ten moment dostępu do tego medium nie posiada ponad 40% Polaków. W wielu rejonach kraju z tego powodu przemysł nie ma szans na rozwój. Ponadto zwiększenie dostępności do gazu przyczyni się do walki ze smogiem.

Agnieszka Książek, Redaktor naczelna

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Zobacz też inne wpisy

Jak płacić mniej za gaz?
25 Styczeń 2018
Mniejsze rachunki za gaz może płacić zarówno kilkuosobowa rodzina, jak i przedsiębiorstwo. Wystarczy zmienić sprzedawcę gazu. Jak porównać oferty i wy...
Dla domu dom
Płać za gaz jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Z nami sprzedawcę energii zmieniło
0 7 3 1