Gaz
Start Gaz Jak porównywać ceny gazu? Ile można zaoszczędzić zmieniając sprzedawcę?
Artykuł

Jak porównywać ceny gazu? Ile można zaoszczędzić zmieniając sprzedawcę?

Zanim wybierzemy nowego sprzedawcę gazu powinniśmy dokładnie prześledzić gazowe oferty. Oczywiście szczególną uwagę przykuwają ceny gazu. Jak je porównać? Na jakie realne oszczędności możemy liczyć?

Sprzedawcę gazu zmienisz, dystrybutora nie

Tak samo jak w przypadku prądu tak i tu zmienić możemy jedynie sprzedawcę. Naturalnie zmiana sprzedawcy gazu nie oznacza, że jakość dostarczanego gazu będzie gorsza niż dotychczas. Ponadto proces zmiany sprzedawcy nie wiąże się z przerwą w dostawie gazu.

Faktura za gaz

Rachunek za gaz można podzielić na dwie części: sprzedażową i dystrybucyjną. Na część sprzedażową składa się opłata za gaz oraz opłata abonamentowa. Z kolei część dystrybucyjna to opłata sieciowa stała i zmienna. Poprzez zmianę sprzedawcy gazu możemy obniżyć stawki tych dwóch pierwszych pozycji.

Porównanie stawek za kWh

Najprostszym i jednocześnie najszybszym sposobem na porównanie stawek za gaz jest skorzystanie z porównywarki cen gazu. Jest to narzędzie, dzięki któremu z pewnością zaoszczędzimy czas na szukanie oraz analizowanie ofert. W przypadku klientów biznesowych wystarczy podać trzy wartości:

  • kod pocztowy
  • aktualny sprzedawca gazu
  • zużycie gazu w skali roku.

Z kolei klienci indywidualni oprócz powyższych danych określają profil zużycia gazu. Do wyboru są następujące opcje:

  • ogrzewanie
  • ciepła woda użytkowa
  • gotowanie.

Po podaniu tych wartości użytkownicy porównywarki otrzymują najlepsze obecnie na rynku oferty gazowe.

Oszczędności dzięki zmianie sprzedawcy

Oczywiście oszczędności nie będą kolosalne. Nie ma co się łudzić, że zmniejszymy gazowy rachunek o 50%. Dlatego zalecamy ostrożność, jeśli przedstawiciel jakiekolwiek spółki obrotu gazem proponuje nam oszczędności na tak wysokim poziomie. Realnie na zmianie sprzedawcy gazu możemy zaoszczędzić do 10%. Wybierając nowego sprzedawcę należy zwrócić uwagę ie tylko na oferty cenowe, ale i jakość obsługi oraz przejrzystość umowy.

Dostawa mediów energetycznych podlega podobnym prawom, jak rynek finansowy czy telekomunikacyjny, gdzie sprawnie działający portal klienta, przejrzystość rachunków i brak "gwiazdek" w umowie są podstawą budowania zaufania i lojalności klienta - podkreśla Adam Banasiak, szef sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego w GASPOL SA.

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Zobacz też inne wpisy

PGNiG cena gazu 2018 bez zmian?
06 Grudzień 2017
Największy w Polsce sprzedawca gazu – PGNiG Obrót Detaliczny – złożył wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie taryf na pierwszy kwartał 2018 ...
Gwałtowny wzrost cen gazu!
13 Grudzień 2017
Splot kilku wydarzeń spowodował, że ceny gazu w Europie poszły mocno w górę – informuje portal BiznesAlert.pl.
Ile kosztuje m3 gazu?
22 Listopad 2017
Ceny gazu w Polsce od kilku lat wydają się stabilne. Stawki za 1 kWh oczywiście różnią się w zależności od sprzedawcy gazu, których na polskim rynku j...
Wzrosną ceny gazu dla odbiorców przemysłowych?
04 Styczeń 2018
Jak donosi „Rzeczpospolita” można się spodziewać, że ceny gazu dla większych odbiorców pójdą w górę. Drożeje bowiem ropa naftowa, a na błękitne paliwo...
5 kroków do mniejszych rachunków za gaz w firmie
21 Grudzień 2017
Prowadzisz firmę i szukasz pomysłów na obniżenie faktur za gaz? Zacznij od zmiany sprzedawcy. Z tej możliwości korzysta coraz więcej odbiorców. ...
Dla domu dom
Płać za gaz jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Z nami sprzedawcę energii zmieniło
0 7 3 1