Gaz
Start Gaz 5 kroków do mniejszych rachunków za gaz w firmie
Artykuł

5 kroków do mniejszych rachunków za gaz w firmie

Prowadzisz firmę i szukasz pomysłów na obniżenie faktur za gaz? Zacznij od zmiany sprzedawcy. Z tej możliwości korzysta coraz więcej odbiorców.

Krok 1 - Porównanie cen gazu

Zanim wybierzemy sprzedawcę i konkretną ofertę powinniśmy rozejrzeć się na rynku. Szybką analizę ofert może nam zapewnić narzędzie – porównywarka cen gazu. Aby otrzymać kontakt do sprzedawców, którzy oferują najbardziej dopasowaną do profilu firmy ofertę na gaz wystarczy podać kilka podstawowych danych: kod pocztowy, nazwa aktualnego sprzedawcy, roczne zużycie gazu. Ponadto należy podać kontakt do osoby, która w danym przedsiębiorstwie jest odpowiedzialna za sprawy związane z fakturami za gaz. Wówczas z tą osobą kontaktują się zazwyczaj trzej sprzedawcy gazu, którzy przedstawiają najlepsze dla danej firmy oferty na gaz.

Krok 2 - Wybór sprzedawcy gazu

W kolejnym kroku analizujemy zaprezentowane oferty i wybieramy tą, która jest najbardziej korzystna. Następnie ma miejsce podpisanie umowy z nowym sprzedawcą. W tym miejscu warto także podpisać pełnomocnictwo – wówczas to nowy sprzedawca reprezentuje odbiorcę i załatwia wszelkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy. Na podpisanie upoważnienia decyduje się zdecydowana większość odbiorców.

Krok 3 - Poinformowanie dystrybutora gazu

Informacja o podpisanej umowie na sprzedaż gazu ziemnego wpływa do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Tam następuje weryfikacja danych, jakie znajdują się w umowie.

Krok 4 - Wypowiedzenie umowy aktualnemu sprzedawcy

Na podstawie podpisanego pełnomocnictwa nowy sprzedawca składa u dotychczasowego sprzedawcy wypowiedzenie umowy. Oczywiście musi zostać zachowany okres wypowiedzenia – informacja ta musi być zawarta w każdej tego rodzaju umowie.

Krok 5 - Odczyt licznika

Następnie ma miejsce odczyt gazomierza i rozliczenie z dotychczasowym sprzedawcą gazu. Od tego momentu zaczyna obowiązywać umowa z nowym, tańszym sprzedawcą.

Zmiana sprzedawcy gazu nie wiąże się z żadną przerwą w dostawie paliwa gazowego czy opłatami.

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Zobacz też inne wpisy

Na co uważać zmieniając sprzedawcę gazu?
20 Listopad 2017
W ostatnich latach rynek błękitnego paliwa rozwija się bardzo prężnie. Widać to także w raportach URE dot. zmian sprzedawcy gazu. Przenosząc rachunki...
Jak obliczyć rachunek za gaz? Rozszyfrujemy opłaty za błękitne paliwo
07 Luty 2018
Wielu konsumentów zastanawia się jak obliczyć rachunek za gaz i co oznaczają poszczególne jego składniki. Warto się z nimi zapoznać, bo tylko wówczas ...
Coraz więcej zmian sprzedawcy gazu. Ile było przenosin rachunku?
12 Luty 2018
Jak wynika z najnowszych danych regulatora gazowego rynku Polacy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę gazu. Na koniec 2017 roku liczba przenosin rachun...
Ponad 122 tys. zmian sprzedawcy gazu
16 Listopad 2017
Z najnowszego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że w trzecim kwartale tego roku sprzedawcę gazu zmieniło blisko 14 tys. Polaków. W sumie...
Niezapłacony rachunek za gaz. Sprawdź co robić!
01 Luty 2018
Każdemu może się zdarzyć zapomnieć opłacić rachunek za gaz. Jak tego uniknąć? Jak płacić za gaz? Co zrobić, gdy grozi nam odcięcie gazu?
Dla domu dom
Płać za gaz jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Z nami sprzedawcę energii zmieniło
0 7 3 1