W tym roku na Kongresie będzie można spotkać m.in. ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, Piotra Naimskiego z KPRM oraz prezesów i członków zarządów największych polskich firm energetycznych. Swoją obecność na Energi@21 potwierdziło również kilkudziesięciu ekspertów ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Węgier, Litwy i Islandii. Wśród nich m.in. Hans ten Berge - sekretarz generalny Unii Przemysłu Elektroenergetycznego EURELECTRIC, David Elzinga z Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ czy Philip E. Lewis - współzałożyciel Zarządu Koalicji na Rzecz Inteligentnego Popytu na Energię (SEDC). Lista prelegentów liczy już 55 osób: www.energy21.pl/prelegenci
Tematy paneli opracowane zostały w oparciu o aktualne problemy i wyzwania, przed którymi na co dzień stają osoby z branży. Prelegenci będą dyskutowali m.in. o przyszłości węgla, magazynowaniu energii, e-mobility, i-utility. Omówią konsekwencje polityki klimatycznej w oparciu o najnowsze informacje na ten temat. Poszukają skutecznych strategii sprzedaży energii, jej dystrybucji, konstruowania innowacyjnych produktów i usług. Spróbują przewidzieć, jaka przyszłość czeka producentów oraz odbiorców energii elektrycznej w nadchodzących latach i jak się dobrze na nią przygotować.
Tegoroczna, druga edycja Kongresu Energi@21 odbędzie się w dniach 10 i 11 maja 2016 roku (wtorek i środa) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Energy Future Week. Jest imprezą zamkniętą, a ilość miejsc jest ograniczona. Wydarzenie organizują Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej. Gospodarzem Kongresu jest Grupa Enea, a Partnerami PGE oraz Energa.
W ramach Energy Future Week odbędą się: Kongres Energia21, InnoPower Forum, Konferencja GasReg.21, Międzynarodowe Targi Energetyki Expopower oraz Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPOWER.