Aktualności
Start Aktualności Ile prądu kosztuje nas Wielkanoc?
Artykuł

Ile prądu kosztuje nas Wielkanoc?

Chociaż Święta Wielkanocne nie wymagają od nas wielu iluminacji świetlnych, to mogą odbić się na naszym rachunku za prąd. Zobacz ile mogą kosztować Cię Święta, z czego możesz zrezygnować i na czym zaoszczędzić?

Obliczamy koszt energii elektrycznej?

Pomogą w tym bezpłatne kalkulatory online, których pełno w Internecie. Można też wykonać własne, szacunkowe obliczenia. Podpowiadamy jak obliczyć koszty eksploatacji wszelkich elementów elektrycznych. Wystarczy ilość energii elektrycznej jaką w ykorzystuje urządzenie (w watach lub kilowatach) pomnożyć przez długość czasu pracy urządzenia (w godzinach), a następnie pomnożyć to przez koszt energii. Ceny prądu i cenniki sprzedawców macie tutaj. https://energiadirect.pl/cenniki

Ile, więc kosztują Święta?

Aby postały świąteczne wypieki, sernik i makowiec czy mazurek potrzeba prądu. W sumie jeśli chcemy upiec kilka ciast, piekarnik może być użytkowany nawet 5 godzin, co na pewno przełoży się na zużycie. Sprawdź więc, ile energii będzie kosztować świąteczni pieczenie?
Dane:
  • Piekarnik - moc przyłączeniowa 3380W, tj. 3,38kW
  • Czas pieczenia - 5 godzin
  • Cena 1kWh energii brutto (bez opłat dystrybucyjnych) – średnio 0,289 zł brutto/kWh
  • 3,38kw * 5h * 0,289zł/kWh = 4,8841 zł
Nie jest tak źle, poświąteczny rachunek za prąd nie powinien nikogo przestraszyć. Piekarnik to jednak nie jedyne prądożerne urządzenia, które będzie używane przed świętami.
Energooszczędne odkurzacze charakteryzują się niższym poborem mocy są, zazwyczaj korzystają z 600 do 800 watów. Jeśli chcesz obniżyć koszty odkurzania, warto szybko, ale sprawnie prowadzić szczotkę po dywanie czy wykładzinie, zmniejszymy wówczas czas pracy. Półgodzinne odkurzanie odkurzaczem o mocy 800W przy cenie jaką proponuje Audax (0,289 zł brutto/kWh) kosztować nas będzie około 20 groszy.
Dużo gości zaowocuje częstym używanie zmywarki, która zwykle zużywa mniej wody niż mycie ręczne, chociaż to kwestia sporna. Zawsze warto w pełni załadować zmywarkę. Załadowana i pusta maszyna będzie korzystała z takiej samej ilości energii i wody. Unikaj cykl suszenia, lepiej pozostawić naczynia do wyschnięcia co pomoże oszczędzać energię.
Dobra kawa z ekspresu z pewnością umili świąteczne wieczory. Nowoczesny ekspres do kawy będzie korzystać z około jednego wata mocy. Co daje około 24 watów na dobę i 8,76 kWh rocznie. Ekspresy do kawy są energooszczędne, zaprogramowana są tak, aby zaoszczędzić trochę energii przez przygotowanie większej ilości kawy i przechowywanie jej w termosie, to bardziej oszczędne niż przygotowywanie pojedynczych filiżanek w ciągu dnia.
Przy okazji tej publikacji Zespół EnergiaDirect.pl życzy:
Świąt prawdziwie Wielkanocnych z jajkiem, słońcem i Dyngusem roześmianym, z wiarą mocną w lepsze jutro i nadzieją... a przy stole niech zasiądą Przyjaciele, których miłość, dobroć, radość pozostaną z Państwem na dni wiele i tygodni...
Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj ceny energii elektrycznej
dla domu:

Noc: 30%
Dzień: 70%
artykuły
Archiwum
Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7