Aktualności
Start Aktualności Prąd na poprawę pamięci?
Artykuł

Prąd na poprawę pamięci?

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles wynika, że prąd może także służyć do poprawy pamięci – pisze geeweek.pl.

Stymulacja elektryczna

Przezczaszkowa stymulacja elektryczna to terapia, która swoją skuteczność wykazała już w walce ze schorzeniami mającymi podłoże neurologiczne, epilepsją czy chorobą Parkinsona. Teraz jak wynika z badań pracowników Uniwersytetu Kalifornijskiego może także poprawić pamięć. Naukowcy z Los Angeles swoje badania przeprowadzili na dziewięcioosobowej grupie osób cierpiących z powodu padaczki. Wpływ energii elektrycznej na pamięć zbadano przy okazji badań związanych z stymulacją elektryczną w leczeniu padaczki. Prąd aplikowano do kory śródwęchowej mózgu odpowiadającej za pamięć i umiejętność nauki.

Prąd a pamięć

W trakcie badań okazało się, że wysyłanie elektrycznych impulsów do prawej strony kory śródwęchowej mózgu w przypadku aż ośmiu osób doprowadziło do lepszego przypominania sobie twarzy. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego podkreślają, że badania zostały przeprowadzone na niewielkiej grupie osób i wymagają kontynuacji. 

Agnieszka Książek, Redaktor naczelna

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


artykuły
Archiwum
Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Sprawdź zużycie energii dla urządzeń

łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7