FAQ
Start FAQ Czy odbiorca zmuszony jest podpisać protokół powstały przy kontroli licznika?
Artykuł

Czy odbiorca zmuszony jest podpisać protokół powstały przy kontroli licznika?



Zasadą jest, że protokół kontroli podpisują kontrolujący jak i odbiorca, a w razie jego nieobecności osoba upoważniona przez odbiorcę. Jednak w § 15 pkt. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych odbiorca albo osoba upoważniona może odmówić podpisania protokołu kontroli składając, w terminie 7 dni roboczych od dnia jego otrzymania, pisemne wyjaśnienie przyczyn tej odmowy, o odmowie podpisania protokołu kontroli i złożeniu wyjaśnienia kontrolujący czynią wzmiankę w protokole.

 


Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Sprawdź zużycie energii dla urządzeń

łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7