FAQ
Start FAQ Czy osoby kontrolujące licznik muszą poinformować odbiorcę o zaistniałych nieprawidłowościach?
Artykuł

Czy osoby kontrolujące licznik muszą poinformować odbiorcę o zaistniałych nieprawidłowościach?



Na podstawie § 12 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych osoby kontrolujące informują odbiorcę bądź upoważnioną przez nią osobę o ustaleniach wskazujących na ujawnione w trakcie prowadzonej kontroli nieprawidłowości w eksploatacji układów pomiarowych i prowadzonych rozliczeniach. Ponadto kontrolujący sporządza protokół, w którym ma obowiązek zamieścić wynik kontroli, protokół ten otrzyma także odbiorca. 


Dla domu
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
Dla firmy

Sprawdź zużycie energii dla urządzeń

Łazienka
Salon
Warsztat
Biuro
Ogród
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7