Poradniki
Start Poradniki Jak pozyskać kredyt z niską zdolnością kredytową?
Artykuł

Jak pozyskać kredyt z niską zdolnością kredytową?

Wiele osób uważa, że niska zdolność kredytowa całkowicie wyklucza możliwość pozyskania kredytu. Czy tak jest w rzeczywistości? Niekoniecznie!

zdolność kredytowa

Rozwiązaniem tej trudnej sytuacji może być skorzystanie z doświadczenia eksperta kredytowego takiego jak splatakredytow.pl. Dzięki takiemu wsparciu znacznie zwiększymy swoje szanse na sukces w staraniach o wybrany produkt finansowy.

Jak pozyskać kredyt z niską zdolnością kredytową?

Sprawy finansowe nie zawsze układają się po naszej myśli. Niespodziewane wydatki lub utrata szansy na dodatkowy dochód potrafi przysporzyć wielu problemów i całkowicie odmienić nasze plany. Jeśli posiadamy w tym czasie kredyt lub pożyczkę, to sytuacja może ulec znacznemu pogorszeniu, w szczególności gdy nie posiadamy środków na ich spłatę. Może to przyczyniać się do powstawania negatywnej historii kredytowej. Ta z kolei często powoduje trudności w pozyskaniu w przyszłości kredytów lub pożyczek. 

Niska zdolność kredytowa to jednak nie tylko problemy w spłacie zobowiązań w przeszłości. Zalicza się do niej również brak odpowiednio wysokich dochodów czy oczekiwanej przez bank umowy o pracę. Czy z niską zdolnością kredytową mamy w ogóle jakieś szanse na pozyskanie wsparcia finansowego? Owszem, wystarczy skorzystać z pomocy eksperta kredytowego! Na czym polega jego zadanie i w jaki sposób może on utorować nam drogę do kredytu?

Dokładna analiza zdolności kredytowej

Jednym z głównych zadań pośrednika kredytowego jest analiza naszej zdolności kredytowej. Oznacza to, że ekspert dokładnie sprawdza wszystkie czynniki, które bank bierze pod uwagę, podejmując decyzję odnośnie tego, czy otrzymamy kredyt. W ten sposób pośrednik jest w stanie ocenić, na jaki produkt finansowy mamy szansę. Możemy bowiem spodziewać się, że w przypadku niskiej zdolności kredytowej łatwiej będzie nam zdobyć pożyczkę niż kredyt. 

Firmy pożyczkowe często mają bowiem mniej restrykcyjne zasady przyznawania wsparcia finansowego. Oprócz tego ekspert z dziedziny kredytów udzieli nam porad odnośnie tego, w jaki sposób możemy poprawić naszą zdolność kredytową. Możliwe, że przed złożeniem wniosku kredytowe konieczne będzie przeprowadzenie określonych działań, np. spłata posiadanych zobowiązań lub postaranie się o zmianę formy zatrudnienia.

Dobór odpowiednich ofert

Kluczem do uzyskania potrzebnych na określony cel pieniędzy jest również selekcja właściwych ofert banków i innych instytucji finansowych. Wyżej wspomnieliśmy już, że szanse na pozytywną decyzję są większe w przypadku firm pożyczkowych. Pośrednik kredytowy będzie jednak doskonale wiedział, gdzie warto złożyć wniosek, aby pozyskanie wsparcia finansowego było jak najbardziej prawdopodobne. Dużym błędem jest złożenie jednego wniosku, ponieważ wybranego produktu finansowego możemy nie otrzymać i w ten sposób stracimy jedynie cenny czas. Drogą do sukcesu jest jednoczesne złożenie przynajmniej kilku wniosków do różnych instytucji. Zadaniem pośrednika kredytowego jest pomoc w dopełnieniu wszystkich formalności, w tym również przygotowaniu wniosków o udzielenie kredytu lub pożyczki. Korzystając z jego wsparcia, możemy liczyć na to, że szybko otrzymamy wymarzone wsparcie w oczekiwanej kwocie. 

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
artykuły
Archiwum
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7