Poradniki
Start Poradniki Sprzedaż paneli fotowoltaicznych premium – nowa firma na rynku
Artykuł

Sprzedaż paneli fotowoltaicznych premium – nowa firma na rynku

Liczba zainstalowanych paneli fotowoltaicznych w Polsce rośnie. Na rynku pojawiają się też nowe firmy z branży, na przykład marka Sunlink. Przedsiębiorstwo pełni kompleksowe usługi w zakresie sprzedaży i montażu paneli fotowoltaicznych premium.

Z artykułu dowiesz się: 

 1. Moduły fotowoltaiczne w atrakcyjnych cenach

 2. Oferta Sunlink, czyli sprawdzone produkty

 3. Panele fotowoltaiczne premium – Ostrów Wielkopolski

 4. Coraz więcej osób korzysta z OZE w trosce o środowisko naturalne

 5. Wzrosły wymagania użytkowników co do instalacji fotowoltaicznej

 6. Rządowe dofinansowania fotowoltaiki 

 7. Ciąg dalszy transformacji energetycznej

 8. Podsumowanie

Moduły fotowoltaiczne w atrakcyjnych cenach

Sunlink to nowy gracz na rynku fotowoltaiki. Przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe usługi w zakresie doboru, sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznej na terenie całej Polski. Proponowane przez firmę komponenty należą do kategorii premium. W ofercie Sunlink można znaleźć 2 typy paneli fotowoltaicznych: Jinko 430 Full Black i Ulica 455 Silver Frame i 2 typy falowników: standardowe i hybrydowe. 

Wyżej wymienione komponenty widnieją w rankingu Bloomberg Tier1. To prestiżowy system klasyfikacji firm, które sprzedają fotowoltaikę. Określa on najbardziej wiarygodnych i stabilnych producentów fotowoltaiki, którzy oferują produkty najwyższej jakości.

Oczywiście dobra jakość to nie tylko prestiż i wydajność urządzenia. To przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego proponowane przez Sunlink produkty spełniają normy wszystkich certyfikatów bezpieczeństwa i niezbędnych homologacji.

Oferta Sunlink – kompleksowa usługa i sprawdzone produkty
Jeżeli szukasz kompleksowych usług i doradztwa w zakresie doboru fotowoltaiki, w tej firmie je znajdziesz. W Sunlink uzyskasz rzeczowe wskazówki na temat tego, jak dobrać odpowiednią wielkość urządzenia, jaki inwerter dokupić do konkretnego typu instalacji lub jak zapobiec jego eksploatacji. 

Firma sprzedaje pakiety usług, w których skład wchodzą: panele fotowoltaiczne, inwerter i montaż instalacji. Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z oferty, z całą pewnością zyskają czas i ominą niepowołane błędy, które mogą wyniknąć w trakcie zakupu komponentów.

Panele fotowoltaiczne premium – Ostrów Wielkopolski

Ostrów to miasto usytuowane w województwie Wielkopolskim, które liczy 71 560 mieszkańców. To właśnie tutaj powstała marka Sunlink, która zajmuje się kompleksową sprzedażą paneli fotowoltaicznych. 

Misją firmy jest wsparcie transformacji energetycznej w Polsce poprzez sprzedaż fotowoltaiki i propagowanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii. Przedsiębiorstwo zajmuje się doradztwem technicznym w zakresie doboru komponentów fotowoltaicznych, sprzedażą i montażem jakościowych instalacji.

Sunlink dostarcza klientom systemy fotowoltaiczne jakości premium, które są wydajne i bezpieczne w użytkowaniu. Korzystając z takiego urządzenia, można sporo zaoszczędzić na miesięcznych rachunkach za prąd. Dzięki fotowoltaice możliwe jest również zmniejszenie krajowego zużycia energii elektrycznej, a także zredukowanie emisji CO2 do atmosfery. 

Ceny pakietów, które firma oferuje, mieszczą się w przedziale 11 900-48 000 zł. Natomiast cena ostateczna uwarunkowana jest doborem wielkości i wydajności konkretnego typu urządzenia.

 
Coraz więcej osób korzysta z OZE w trosce o środowisko naturalne

Zgodnie z danymi Agencji Rynku Energii od stycznia do listopada 2022 roku odnawialne źródła energii w Polsce wytworzyły o 125% więcej prądu, niż w roku 2021. 

Fotowoltaika stanowi prawie 57% mocy zainstalowanej OZE.

źródło: https://www.rynekelektryczny.pl/moc-zainstalowana-fotowoltaiki-w-polsce/
 

W 2022 roku wytwórcy energii w instalacjach fotowoltaicznych wprowadzili do sieci blisko 6 TWh energii. To ponad dwukrotnie większy wynik, niż w roku 2021. Takie statystyki jasno dają do zrozumienia, że liczba odbiorców energii, którzy korzystają z odnawialnych źródeł energii, a zwłaszcza z fotowoltaiki, cały czas rośnie. 

Na taki stan rzeczy wpływa wiele czynników. Najczęstszą motywacją klientów, którzy decydują się na zakup urządzenia, jest zmniejszenie rachunków za energię. Korzystając z fotowoltaiki, można zbić miesięczny rachunek za prąd nawet o 80%. To duża oszczędność, która szybko rekompensuje zainwestowaną gotówkę. 

Kolejną, również istotną kwestią, jest redukcja emisji CO2 do atmosfery. Każde 1000 kWh energii pozyskanej z fotowoltaiki odpowiada zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla o około 812 kg rocznie. Zatem im więcej jest montowanych instalacji fotowoltaicznych, tym lepsza staje się jakość powietrza, co wpływa na poprawę warunków klimatycznych.

Bardzo ważną kwestią jest również bezpieczeństwo energetyczne. Jeśli generujesz energię na własną rękę, nie musisz się przejmować nagłymi podwyżkami cen energii lub przestojami w jej krajowej produkcji.

Wzrosły wymagania użytkowników co do instalacji fotowoltaicznej
Wraz z popularnością paneli fotowoltaicznych, wzrosły świadomość i doświadczenie odbiorców energii na temat jej funkcjonowania i użytkowania. Podczas użytkowania pierwszych modeli fotowoltaiki, często dochodziło do takich incydentów, jak samozapłon urządzenia. 

Od tego czasu wdrożono szereg technologicznych rozwiązań, dzięki którym aktualnie sprzedawane panele są bezpieczne. 

Wdrożono zabezpieczenia nadprądowe, rozłączniki i ograniczniki przepięć, dzięki którym zapłon urządzenia jest już praktycznie niemożliwy. O istnieniu i wykorzystywaniu przez producentów takich technologii, świadczą certyfikaty jakości. Jednym z najbardziej prestiżowych, jest certyfikat Bloomber Tier 1. 

Ponadto, od 1 maja 2022 roku każdy inwerter używany w Unii Europejskiej musi spełniać wymagania unijnego kodeksu, potwierdzonego certyfikatem NC RfG. Tak certyfikowane falowniki dają pewność, że komponenty, z których się składają, są najwyższej, dostępnej na rynku jakości, a także są całkowicie bezpieczne i spełniają wszelkie normy techniczne.
Rządowe dofinansowania fotowoltaiki 
Kwestią, która zachęca użytkowników do inwestycji w fotowoltaikę, są rządowe dofinansowania, dzięki którym można zaoszczędzić. Z dopłat korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Jednym z najpopularniejszych dofinansowań, jest Mój Prąd 5.0. Program jest przeznaczony dla klientów, którzy mają własne gospodarstwa domowe. Wielkość dofinansowania może pokryć nawet 50% kosztów inwestycji, pod warunkiem że kwota inwestycji nie przekroczy 31 000 zł. 

 • Czyste Powietrze to kolejna propozycja, dzięki której klienci indywidualni już teraz mogą uzyskać 50% dopłatę do inwestycji. Kwota poniesionych kosztów nie może przekroczyć 69 000 zł. Stop Smog Plus to dofinansowanie 70% kosztów poniesionych w wyniku montażu, przyłączenia i uruchomienia mikroinstalacji fotowoltaicznej. 
 • Agroenergia – ten program daje możliwość dofinansowania instalacji PV do 50 kW. Dzięki niemu możesz uzyskać do 20% dofinansowania inwestycji, która nie przekracza 25 000 zł.
 • Energia Plus – w tym programie uzyskasz pożyczkę. To nawet 80% kosztów dla inwestycji, która nie przekracza więcej, niż 300 mln zł. Środki możesz dostać na takie działania, jak: budowa, przebudowa i przyłączenie instalacji OZE.

Ciąg dalszy transformacji energetycznej

W państwie zostały podjęte działania, mające na celu spełnić europejskie wymogi transformacji energetycznej. Do 2030 roku moc zainstalowana fotowoltaiki ma osiągnąć ok. 5-7 GW w 2030 r., a w 2040 roku ok. 10-16 GW.

Udział węgla w strukturze zużycia energii do 2030 roku ma zostać zredukowany do maksymalnie 56 proc., a przy podwyższonych cenach uprawnień do emisji CO2 może spaść do poziomu 37,5 proc.

Zgodnie z założeniami przyjętej polityki, do 2030 r. ma również nastąpić redukcja emisji gazów cieplarnianych (GHG) o ok. 50 proc. w stosunku do 1990 r.

Niestety w tej przestrzeni, Polska zrobiła bardzo małe postępy. Emisja gazów cieplarnianych wręcz wzrosła. W 2022 roku emisje CO2 w Polsce wzrosły o 0,3% w stosunku do 2021 r. 

Aktualnie nasz kraj zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem jednostkowej emisyjności całej gospodarki. Jest to wynik niewiele niższy, niż w Chinach, Malezji i Kazachstanie. Dokładny wynik emisyjności to 2,84 tony CO2/toe –.

Dlatego bardzo ważną kwestią jest dostęp do rzetelnych źródeł informacji na temat gospodarki. Na ich podstawie będzie można podejmować konkretne działania w przestrzeni usprawniania transformacji energetycznej. Aktualnie tą kwestią zajmuje się Forum Energii. Fundacja pracuje nad raportem dot. transformacji energetycznej w Polsce. 

Instytucja zbiera dane, które pozwalają spojrzeć na energię w gospodarce z dużo szerszej perspektywy. Na bazie takich informacji będzie można wyciągać wnioski i wdrażać skuteczne rozwiązania ku polepszeniu sytuacji klimatycznej.

 

Podsumowanie

 1. Sunlink to nowa firma na rynku, która oferuje wsparcie techniczne dot. wyboru i kupna instalacji pv. Jednak główną działalnością firmy jest sprzedaż hurtowa fotowoltaiki. Inwertery również są w ofercie.

 2. Oferowane przez Sunlink urządzenia posiadają certyfikaty najwyższej jakości Tier1 firmy Bloomberg. Z nimi inwestycja w fotowoltaikę jest bezpieczna.

 3. Sunlink oferuje towar wysokiej jakości. Producent komponentów jest stabilny. Proponuje produkty premium.

 4. Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna wśród odbiorców energii.

 5. Dzięki panelom fotowoltaicznym można zaoszczędzić nawet 80% na rachunkach za energię, a także zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery.

 6. Rząd wprowadził dofinansowania fotowoltaiki, dzięki którym można pokryć nawet 80% inwestycji.

 7. Na stronie internetowej firmy znajdziesz wszystkie szczegóły na temat współpracy.

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
artykuły
Archiwum
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7