Informacje o Fortum

Fortum

Fortum, dawniej DUON. Prowadzi działalność w takich obszarach jak sprzedaż i dystrybucja gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. Początki firmy sięgają 2000 roku. Obrotem energii elektrycznej zajmuje się od 2011 roku, kiedy to doszło do połączenia spółki KRI z spółka CP Energia.

​Zrównoważony Rozwój

Fortum chce być liderem w obszarze czystej energii. Dostarczamy naszym klientom energię elektryczną, ciepło i chłód sieciowy, a także inne rozwiązania w dziedzinie energetyki, które przyczyniają się do poprawy jakości życia dzisiaj i w przyszłości. Obecnie już 64% wytwarzanej przez nas energii elektrycznej powstaje bez emisji CO2.
 
Odpowiedzialność ma dla nas w Fortum trzy wymiary – ekonomiczny, ekologiczny i społeczny. Tylko ich jednoczesna realizacja zapewnia firmie zyski i bezpieczeństwo na rynku. Biznes nie działa w odosobnieniu. Od dużych graczy rynkowych oczekuje się dziś elastyczności w działaniu, szerokiego spojrzenia na otoczenie konkurencyjne, a także dostrzegania i rozwiązywania problemów środowiskowych oraz społecznych.

 
Fortum w ramach infrastruktury zajmuje się dostawą gazu ziemnego skroplonego oraz sieciowego poprzez własne sieci dystrybucyjne oraz stacje regazyfikacji gazu Liquefied Natural Gas (LNG). Surowiec ten pozyskuje z krajowych oraz zagranicznych źródeł. Ponadto zajmuje się sprzedażą gazu płynnego LPG, ciepła oraz świadczy usługi z zakresu transportu gazu LNG. W ofercie spółki znajdują się nie tylko sprzedaż surowców czy energii ale także outsourcing, budowa układów kogeneracyjnych oraz audyt instalacji.
Do Grupy Kapitałowej DUON należało pięć spółek:
  • Grupa DUON S.A. – dominujący podmiot Grupy Kapitałowej DUON,
  • DUON Dystrybucja S.A. – dystrybucja gazu poprzez własne sieci gazowe a także stacje regazyfikacji,
  • DUON Marketing and Trading S.A. – obrót energią elektryczną oraz gazem ziemnym,
  • PGS Sp. z.o. – usługi transportowe gazu LNG,
  • DUON Praszka Sp. z o.o. – produkcja ciepła w kotłowniach gazowych oraz jego obrót na terenie miasta Praszka.

porównywarka cen energii

Obecnie do odbiorców końcowych energia elektryczna trafia zgodnie z zasadami Third Part Access (TPA) czyli dzięki sieciom operatorów zarządzających systemami przemysłowymi i dystrybucyjnymi. Zaopatrzenie w energię elektryczną odbywa się więc przez jej zakup od podmiotów trzecich, na rynkach hurtowych tzw. giełdach energii. Obrót energią leży w gestii spółki Marketing and Trading S.A. z Gdańska. Do tej pory sprzedaż energii przekroczyła 165 tyś. MWh, a spółka zyskała 5 tys. odbiorców. Sprzedaż odbywa się pośrednio, energię od spółki można nabyć od przedstawicieli handlowych ale także na platformach zakupowych czasem oferta pojawia się w Internecie na portalach aukcyjnych czy salonach sprzedaży. Zmiana dostawcy energii ma dostarczyć korzyści, zobacz na jak długo opłaca się podpisać umowę.
 

 

Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
ADRES SPRZEDAWCY

Fortum Marketing and Sales Polska S.A.

ul. Heweliusza 9
80-890 Gdańsk
fortum.pl, [email protected]
122 100 000 Infolinia czynna w godzinach 8.00-18.00
Kontakt z Nami
kontakt
 
+48 616 350 233
lub (29) 757 50 50

Aktualności związane z Fortum

Prąd w abonamencie od Fortum
21 Maj 2018
Prąd w abonamencie od Fortum
Fortum jako pierwszy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce wprowadziło ofertę, w ramach której za energię elektryczną oraz pakiet dodatkowych usług...
Czytaj dalej
Fortum z taryfą antysmogową
20 Luty 2018
Fortum z taryfą antysmogową
Fortum to kolejny sprzedawca prądu, który do swojej oferty włącza produkt antysmogowy zachęcający do korzystania z ogrzewania elektrycznego.
Czytaj dalej
Nowa taryfa energetyczna pomocna w walce ze smogiem
26 Listopad 2017
Nowa taryfa energetyczna pomocna w walce ze smogiem
Rząd chce wprowadzić specjalną nocną taryfę, aby zachęcić Polaków do korzystania z elektrycznego ogrzewania. Rezygnacja z pieców zasilanych węglem ma ...
Czytaj dalej
Wiemy, że możemy zmienić sprzedawcę prądu i gazu
27 Wrzesień 2017
Wiemy, że możemy zmienić sprzedawcę prądu i gazu
Fortum, jeden z alternatywnych sprzedawców energii elektrycznej i gazu, zlecił przeprowadzenie badania o polskim rynku energii. Okazuje się, że 9 na 1...
Czytaj dalej
Współpraca Energi i Fortum
22 Luty 2017
Współpraca Energi i Fortum
Fortum i Energa, a konkretniej jej spółka zależna Enspirion podpisały porozumienie o współpracy. Fortum ma dostarczyć Enerdze system obsługi ładowania...
Czytaj dalej
Usługi dodatkowe
  • outsourcing
  • gaz ziemny
  • ciepło
  • analizy energetyczne
  • kogeneracja

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7