Informacje o Fortum

Fortum

Fortum, dawniej DUON. Prowadzi działalność w takich obszarach jak sprzedaż i dystrybucja gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. Początki firmy sięgają 2000 roku. Obrotem energii elektrycznej zajmuje się od 2011 roku, kiedy to doszło do połączenia spółki KRI z spółka CP Energia.

​Zrównoważony Rozwój

Fortum chce być liderem w obszarze czystej energii. Dostarczamy naszym klientom energię elektryczną, ciepło i chłód sieciowy, a także inne rozwiązania w dziedzinie energetyki, które przyczyniają się do poprawy jakości życia dzisiaj i w przyszłości. Obecnie już 64% wytwarzanej przez nas energii elektrycznej powstaje bez emisji CO2.
 
Odpowiedzialność ma dla nas w Fortum trzy wymiary – ekonomiczny, ekologiczny i społeczny. Tylko ich jednoczesna realizacja zapewnia firmie zyski i bezpieczeństwo na rynku. Biznes nie działa w odosobnieniu. Od dużych graczy rynkowych oczekuje się dziś elastyczności w działaniu, szerokiego spojrzenia na otoczenie konkurencyjne, a także dostrzegania i rozwiązywania problemów środowiskowych oraz społecznych.

 
Fortum w ramach infrastruktury zajmuje się dostawą gazu ziemnego skroplonego oraz sieciowego poprzez własne sieci dystrybucyjne oraz stacje regazyfikacji gazu Liquefied Natural Gas (LNG). Surowiec ten pozyskuje z krajowych oraz zagranicznych źródeł. Ponadto zajmuje się sprzedażą gazu płynnego LPG, ciepła oraz świadczy usługi z zakresu transportu gazu LNG. W ofercie spółki znajdują się nie tylko sprzedaż surowców czy energii ale także outsourcing, budowa układów kogeneracyjnych oraz audyt instalacji.
Do Grupy Kapitałowej DUON należało pięć spółek:
  • Grupa DUON S.A. – dominujący podmiot Grupy Kapitałowej DUON,
  • DUON Dystrybucja S.A. – dystrybucja gazu poprzez własne sieci gazowe a także stacje regazyfikacji,
  • DUON Marketing and Trading S.A. – obrót energią elektryczną oraz gazem ziemnym,
  • PGS Sp. z.o. – usługi transportowe gazu LNG,
  • DUON Praszka Sp. z o.o. – produkcja ciepła w kotłowniach gazowych oraz jego obrót na terenie miasta Praszka.

porównywarka cen energii

Obecnie do odbiorców końcowych energia elektryczna trafia zgodnie z zasadami Third Part Access (TPA) czyli dzięki sieciom operatorów zarządzających systemami przemysłowymi i dystrybucyjnymi. Zaopatrzenie w energię elektryczną odbywa się więc przez jej zakup od podmiotów trzecich, na rynkach hurtowych tzw. giełdach energii. Obrót energią leży w gestii spółki Marketing and Trading S.A. z Gdańska. Do tej pory sprzedaż energii przekroczyła 165 tyś. MWh, a spółka zyskała 5 tys. odbiorców. Sprzedaż odbywa się pośrednio, energię od spółki można nabyć od przedstawicieli handlowych ale także na platformach zakupowych czasem oferta pojawia się w Internecie na portalach aukcyjnych czy salonach sprzedaży. Zmiana dostawcy energii ma dostarczyć korzyści, zobacz na jak długo opłaca się podpisać umowę.
 

 

ADRES SPRZEDAWCY
Fortum Marketing and Sales Polska S.A.
ul. Heweliusza 9
80-890 Gdańsk
fortum.pl, infopolska@fortum.com
122 100 000 Infolinia czynna w godzinach 8.00-18.00
Kontakt z Nami
kontakt
 
+48 801 005 185
lub (29) 757 50 50
Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Aktualności związane z Fortum

Prąd w abonamencie od Fortum
21 Maj 2018
Prąd w abonamencie od Fortum
Fortum jako pierwszy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce wprowadziło ofertę, w ramach której za energię elektryczną oraz pakiet dodatkowych usług...
Czytaj dalej
Fortum z taryfą antysmogową
20 Luty 2018
Fortum z taryfą antysmogową
Fortum to kolejny sprzedawca prądu, który do swojej oferty włącza produkt antysmogowy zachęcający do korzystania z ogrzewania elektrycznego.
Czytaj dalej
Nowa taryfa energetyczna pomocna w walce ze smogiem
26 Listopad 2017
Nowa taryfa energetyczna pomocna w walce ze smogiem
Rząd chce wprowadzić specjalną nocną taryfę, aby zachęcić Polaków do korzystania z elektrycznego ogrzewania. Rezygnacja z pieców zasilanych węglem ma ...
Czytaj dalej
Wiemy, że możemy zmienić sprzedawcę prądu i gazu
27 Wrzesień 2017
Wiemy, że możemy zmienić sprzedawcę prądu i gazu
Fortum, jeden z alternatywnych sprzedawców energii elektrycznej i gazu, zlecił przeprowadzenie badania o polskim rynku energii. Okazuje się, że 9 na 1...
Czytaj dalej
Współpraca Energi i Fortum
22 Luty 2017
Współpraca Energi i Fortum
Fortum i Energa, a konkretniej jej spółka zależna Enspirion podpisały porozumienie o współpracy. Fortum ma dostarczyć Enerdze system obsługi ładowania...
Czytaj dalej
Usługi dodatkowe
  • outsourcing
  • gaz ziemny
  • ciepło
  • analizy energetyczne
  • kogeneracja

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7