Polskie przedsiębiorstwa otrzymują dużo wyższe rachunki za energię elektryczną. Nie dość, że w Polsce prąd jest droższy o 1/3 niż w Niemczech to efektywność energetyczna jest u nas na sporo niższym poziomie. To wszystko uniemożliwia polskim firmom rywalizacje z konkurentami z Niemiec.
Dlaczego prąd drożeje? Czy są jakieś szanse na spadki cen? Czy można przewidzieć, ile będzie kosztowała energia za rok, czy dwa lata? Dowiesz się z naszego poradnika.
Ile płacą mieszkańcy stolicy za energię elektryczną? Poznaj cennik sprzedawcy z Warszawy.
Nurtuje Cię ile kosztuje prąd? Co oznaczają znajdujące się na rachunku opłaty, jakie są ceny prądu na rynku hurtowym, a ile za energię elektryczną płacą zwykli konsumenci? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.
Jak podała w piątek Małgorzata Mika-Bryska z Ministerstwa Gospodarki na inwestycje w efektywność energetyczną oraz na unowocześnienie energetyki z Funduszu Modernizacji „popłynie” nawet 12 mld zł.
Blisko 25% polskich gospodarstw domowych rozważa zmianę sprzedawcy energii elektrycznej – informuje „Rzeczpospolita”. Gazeta powołuje się na raport „Klient indywidualny na rynku energii elektrycznej”, którego autorami są 4P research mix i CustomerMatters.
Najnowsza poprawka do projektu ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii może znacznie zmienić sytuacje polskich prosumentów. Korzyści dla ich domowych budżetów mogą być spore, rzędu nawet kilku tysięcy złotych – podaje Fundacja BOŚ.
Jak działa giełda energii elektrycznej, w skrócie publikujemy najważniejsze informacje.
Nie lubisz otrzymywać rachunków? My też nie, niestety nie powiemy jak ich uniknąć, ale znamy skuteczne sposoby jak je obniżyć.
Już wszyscy najwięksi sprzedawcy prądu, tzn. Tauron, PGE, Enea oraz Energa wnioskują do Urzędu Regulacji Energetyki o zmianę obecnych taryf na sprzedaż energii elektrycznej dla indywidualnych odbiorców. Czy to oznacza, że podwyżka cen prądu jest nieuchronna?
Zwracaj uwagę na umieszczone na urządzeniach etykiety. Wybierając mądrze sprzęt energooszczędny możesz obniżyć swoje wydatki na energię elektryczną nawet o połowę.