Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę gazową dla największego dostawcy gazu w Polsce, czyli PGNiG. Nowy cennik, który będzie obowiązywać od początku 2017 roku zakłada spory wzrost cen gazu.
innogy Polska rozpoczyna sprzedaż gazu dla klientów indywidualnych. W ramach oferty „Stabilny prąd + gaz” sprzedawca proponuje promocję na prąd i niższą opłatę handlową.
W przyszłym roku będą zniesione taryfy na gaz dla firm. Taki zapis znalazł się w projekcie nowelizacji prawa energetycznego, który jeszcze w tym tygodniu ma przyjąć Sejm – donosi wyborcza.biz.
Decydując się na własną, przydomową instalację zbiornikową, z pewnością napotkamy trudności. Urzędowe zawirowania, bezpieczeństwo, oszczędności i użyteczności zbiornika. Kwestie te są brane pod uwagę przy wyborze lokalizacji. Często nie da się pogodzić norm budowlanych z zachowaniem estetyki i zasadami komfortu użytkowania. Gdzie, więc ulokować zbiornik LPG?
Z informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że Ministerstwo Energii opracowało już harmonogram liberalizacji rynku gazu. Zdaniem pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury przed liberalizacją powinna nastąpić dywersyfikacja dostaw.
Od początku nowego roku ceny gazu mogą wzrosnąć – pisze „Rzeczpospolita”. Powodem wzrostu cen ma być tworzenie zapasów tego surowca, do czego mają zostać zobligowane firmy importujące gaz.
Wczoraj zatwierdzono nową taryfę na paliwo gazowe dla gospodarstw domowych oraz odbiorców biznesowych zużywających w skali roku do 25 mln m3 gazu. Niższe o 1% ceny będą obowiązywać od 1 lipca br. To już trzecia obniżka w tym roku.
Ministerstwo energii proponuje zniesienie taryf gazowych. W 2017 roku z obowiązku taryfowego powinny być zwolnione przedsiębiorstwa, które dostarczają błękitne paliwo największym odbiorcom. Natomiast taryfy dla domu mają zostać zniesione w 2024 roku.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe, niższe taryfy gazowe. Cena błękitnego paliwa dla odbiorców hurtowych spadła średnio o 9,5%, a dla klientów detalicznych o 5,5% - donosi PGNiG.
Konsumenci gazu w najbliższym czasie mogą się spodziewać obniżek cen. W 2015 roku ceny błękitnego paliwa spadły średnio o 17%. To wynik przede wszystkim taniejącej ropy – podkreśla Newseria Biznes.
W ciągu pięciu ostatnich lat na zmianę sprzedawcy gazu zdecydowało się około 31 tys. odbiorców – wynika z monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki. Natomiast ceny błękitnego paliwa są coraz niższe, a analitycy przewidują dalsze spadki.
Jak donoszą brytyjskie media firmy sprzedające energię elektryczną i gaz na Wyspach pobierają zbyt duże opłaty. W ostatnim czasie na rynku hurtowym ceny prądu i gazu spadły aż o 30%, jednak tej obniżki konsumenci w ogóle nie poczuli.