Jak wynika z Monitora Cen Energii, który zaprezentował Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych ceny energii były o 2,1% niższe niż 12 miesięcy wcześniej. Ceny paliw i gazu idą w dół, a rosną z kolei koszty ogrzewania sieciowego.
Jak poinformował Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki, w trzecim kwartale br. średnia cena prądu niepodlegająca obowiązkowi publicznej sprzedaży kształtowała się na poziomie 174,74 zł/MWh. O ile energia zdrożała w ciągu roku?
Urząd Regulacji Energetyki już dwukrotnie wnioskował do Ministerstwa Gospodarki o wprowadzenie maksymalnych cen sprzedaży energii dla gospodarstw domowych. Prezes URE Maciej Bando zapowiedział, że to tematu wróci za 2-3 miesiące – donosi wnp.pl
Jak wynika z raportu przygotowanego przez Niemieckie Stowarzyszenie Energetyki i Gospodarki Wodnej (BDEW) rozwój Odnawialnych Źródeł Energii sporo kosztuje - ponad 120 mld euro. Koszty te ponoszą gospodarstwa domowe. Ceny prądu dla klientów indywidualnych w Niemczech są jedne z najwyższych w Europie.
W niedzielę cena energii elektrycznej w Teksasie spadła poniżej zera. Tutejsze elektrownie wiatrowe wyprodukowały tak duże ilości energii, że ich wytwórcy musieli zapłacić za jej odbiór operatorowi systemu przesyłowego – informuje pb.pl.
Ceny maksymalne energii elektrycznej dla gospodarstw domowych zachęcą sprzedawców do rywalizacji. Jednak może to oznaczać nie tylko obniżki, ale i podwyżki – donosi „Rzeczpospolita”.
Z najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej wynika, że węgiel nadal jest najtańszym źródłem wytwarzania energii elektrycznej na całym świecie – donosi „Trybuna Górnicza”.
Jak podaje portal wnp.pl w pierwszym półroczu 2015 roku hurtowe ceny prądu w Polsce były wyższe niż m.in. w Niemczech, w Szwecji czy na Słowacji. Różnica wyniosła nawet kilkadziesiąt złotych na 1 MWh.
Rządowy plan ratowania nierentownych kopalń przewiduje utworzenie Nowej Kompanii Węglowej, która ma być finansowana z pieniędzy największych firm energetycznych. 400 mln zł ma wyłożyć PGE, kolejne 500 mln m.in. Energa. Jak donosi fakt.pl za taki scenariusz zapłacimy wszyscy poprzez wyższe rachunki za energię.
Hurtowe ceny energii elektrycznej w Niemczech są najniższe od dwunastu lat. To efekt wprowadzonego w 2010 roku planu transformacji energetyki Energiewende. Spadek cen za kWh nie odczuwają jednak niemieccy konsumenci, którzy płacą drugie z najwyższych rachunków w Europie – donosi Forsal.pl
Po wczorajszym wprowadzeniu przez operatora systemu przesyłowego ograniczeń w dostawach energii spowodowanych utrzymującą się od dłuższego czasu falą upałów ceny prądu poszły w górę. O ile?
W dziewięciu stanach USA od 2011 roku obowiązuje program handlu emisjami. Jak podaje portal chronmyklimat.pl doprowadził on do zmniejszenia emisji CO2 o 15% i obniżenia opłat za energię na kwotę aż 460 mln dolarów.