Koncern energetyczny Enea rozszerzył swoją ofertę proponując sprzedaż łączoną. Energię elektryczną można kupić razem z produktami finansowymi i ubezpieczeniem. Firmy mogą także wybrać dual fuel, czyli gaz i energię elektryczną w pakiecie. Oferta zakupu błękitnego paliwa dla klientów indywidualnych ma się pojawić w przyszłym roku.
Enea Operator wdrożyła właśnie elektroniczną obsługę tych umów kompleksowych, które są zawierane na podstawie tzw. GUD-K, czyli Generalnej Umowy Dystrybucyjnej dla usługi kompleksowej. Ma to ułatwić proces zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.
Zielone światło dla budowy pierwszej w Polsce elektrowni atomowej dał właśnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jego zdaniem stworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez PGE, KGHM, Eneę oraz Tauron nie przyczyni się do ograniczenia konkurencji. Uruchomienie elektrowni jądrowej planowane jest na rok 2025.
Jak już informowaliśmy jest projekt ustawy, która przewiduje zakaz wstrzymywania zimą dostaw m.in. prądu gospodarstwom domowym, które zalegają z płatnościami. Ile polskich rodzin w najzimniejszym okresie roku pozostaje bez dostępu do energii? Czy jest to masowe zjawisko?
Konkurencja na rynku energii elektrycznej jest coraz większa. Sprzedawcy prądu dwoją się i troją, aby utrzymać obecnych oraz zdobyć nowych klientów. A walczyć jest o co – do „wzięcia” jest ok. 16 milionów odbiorców indywidualnych.
Dostawca prądu i bank stworzyły wspólną ofertę dla nowych klientów. „Konto z energią” to najnowsza propozycja Getin Banku i Enei, dzięki której będzie można zaoszczędzić na wydatkach za prąd nawet 200 zł.
Cztery największe przedsiębiorstwa energetyczne w naszym kraju nawiązały współpracę w zakresie badań oraz podnoszenia poziomu konkurencyjności. Podpis pod listem intencyjnym złożyli przedstawiciele PGE, Taurona, Energi oraz Enei.