Z raportu Centre for Policy Studies wynika, że zapotrzebowanie na prąd w Wielkiej Brytanii w roku 2016 przewyższy zdolności produkcyjne tutejszych elektrowni. Zdaniem specjalistów nieunikniony jest wzrost cen energii elektrycznej w godzinach szczytu – donosi portal Maximus.
W Bułgarii pracodawcy oraz związki zawodowe wspólnie protestowali przeciwko podwyżce cen prądu. Z początkiem sierpnia wydatki na energię elektryczną mogą się zwiększyć o nawet 15-20%.
Ceny prądu dla gospodarstw domowych w krajach należących Unii Europejskiej poszły w górę o 2,9%. Z danych Eurostatu wynika, że w drugiej połowie 2014 roku 100 kWh kosztowało średnio 20,8 euro. To oznacza, że w ciągu czterech lat energia podrożała o 30% - podkreśla cire.pl
Dlaczego prąd drożeje? Czy są jakieś szanse na spadki cen? Czy można przewidzieć, ile będzie kosztowała energia za rok, czy dwa lata? Dowiesz się z naszego poradnika.
Opłaty za energię elektryczną mają w ciągu roku wzrosnąć aż o 150 zł. Jaki jest powód tak wysokich podwyżek? Niekorzystna dla naszego kraju data utworzenia rezerwy stabilizacyjnej.
Sprzedawca energii elektrycznej powinien poinformować klientów o zmianie cenników. Zgodnie z prawem nie musi to zrobić niezwłocznie, tylko w ciągu jednego okresu rozliczeniowego. Okresy te są jednak różne… - informuje Dziennik Gazeta Prawna.