Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił właśnie nabór wniosków dla banków zainteresowanych współpracą w ramach „Prosumenta”. Pulę na ten pilotaż zwiększono dwukrotnie.
Jedna z chińskich firm wpadła na pomysł jak pożytecznie wykorzystać zużyte banknoty. Juany są palone i używane w procesie wytwarzana energii elektrycznej dla miasta Louyang, które leży we wschodnich Chinach – donosi Bankier.pl
Przedstawiamy kilka sposobów na uzyskanie energii z fal morskich. Niektóre znane są od dawna inne być może okażą się przełomowym rozwiązaniem w pozyskiwaniu "zielonej energii."
Najnowszy wynalazek zespołu badawczego z Uniwersytetu Extremo Sul Catarinense (UNESC) potrafi wytworzyć energię elektryczną z fotowoltaicznej. Badacze z Santa Catarina twierdzą, że testy przeprowadzane na innowacyjnej farbie przynoszą rokujące efekty.
Inżynierzy z kanadyjskiego École de Technologie Supérieure stworzyli urządzenie, za pomocą którego można wytwarzać energię elektryczną z ruchu szczęki. Nadchodzi, zatem pożyteczne żucie gumy!
Bydgoszcz ma niecodzienny pomysł na zagospodarowanie części terenów należących do lotniska. Powstanie tu farma fotowoltaiczna, dzięki której do mieszkańców popłynie ekologiczny prąd. To pierwsza taka inicjatywa w naszym kraju.
Tupanie piłkarzy po murawie boiska nie będzie już marnotrawione. Okazuje się, że można energię ich nóg przetworzyć w energię elektryczną. Nowa technologia została właśnie wdrożona na boisku w Rio de Janeiro.
Jeszcze nie tak dawno temu czas pracy telefonu komórkowego liczyliśmy w dniach, a nawet tygodniach. Obecnie nierzadko smarfton bez ładowania wytrzymuje zaledwie dobę. Do zwiększania pojemności baterii sceptycznie podchodzą producenci – telefony już i tak ledwo co mieszczą się w naszych kieszeniach. Z pomocą przychodzą jednak alternatywne sposoby pozyskiwania energii.
Węgiel kamienny i brunatny jest głównym surowcem wykorzystywanym do pozyskania energii elektrycznej, o tym nie trzeba nikomu mówić. Jednak obecna polityka krajowa jak i polityka UE sprawią, że jego wykorzystanie spadnie?
Okazuje się, że przedsiębiorstwa energetyczne tracą na wydobyciu oraz wytwarzaniu. Nieźle z kolei wychodzą na dystrybucji energii elektrycznej. Generalnie jednak to dla nich słaby rok.
Specjaliści z Uniwersytetu Stanu Michigan opracowali właśnie całkiem nowy rodzaj paneli słonecznych. Nowe, całkowicie przezroczyste panele będzie można stosować w oknach, a nawet w ekranach smartfonów czy tabletów.
Właśnie opracowano technologię, która umożliwia pozyskiwanie energii elektrycznej z uryny – informuje „The Economist”. Nad nową metodą pracował zespół naukowców BioEnergy Team pod kierownictwem Ioannisa Ieropoulosa w Bristol Robotics Laboratory (BRL).