Jeden z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce – Enea Operator – wdraża właśnie technologię, która umożliwia automatyczne wykrywanie uszkodzeń sieci energetycznej. Dzięki temu przywrócenie dostaw prądu może się odbyć nawet natychmiast po awarii.
Apple już od dłuższego czasu chętnie inwestuje w zieloną energię. Wybudowane przez firmę z Cupertino elektrownie słoneczne i wiatrowe zasilają serwerownie oraz sklepy. Ilość wytworzonej przez nie energii przekracza już potrzeby koncernu, dlatego jej nadmiar zamierza sprzedawać – pisze Onet.pl.
W ofercie Energi znalazła się specjalna propozycja dla rodzin, które posiadają Kartę Dużej Rodziny. Energa to jedyny sprzedawca prądu, który zdecydował się przystąpić do programu.
EDF Polska, jako jeden z pierwszych sprzedawców na polskim rynku energii, wprowadził ofertę sprzedaży energii elektrycznej online. Propozycja jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw.
W Niemczech padł kolejny rekord w produkcji prądu z OZE. W niedzielę energia pochodząca z odnawialnych źródeł pokryła aż 87% zapotrzebowania. Przez kilka godzin konsumentom płacono za zużycie prądu – donosi wyborcza.biz.
Centrica, jedna z największych brytyjskich firm energetycznych mająca w swojej ofercie energię elektryczna oraz gaz, w pierwszym kwartale tego straciła dwa razy więcej klientów niż w całym 2015 roku. Swój udział w rynku zwiększają niezależni sprzedawcy – donosi „Rzeczpospolita”.
Oferta Duon „Przez Internet Najtaniej 12.0” zawiera rabat do 50% na cenę energii elektrycznej do końca bieżącego roku oraz gwarancje, że stawki za kWh będą zawsze niższe, niż u obecnego sprzedawcy.
„Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że w przypadku awarii sprzętu elektrycznego spowodowanego gwałtownymi skokami napięcia można się domagać od dostawcy energii rekompensaty. Okazuje się, że takie odszkodowanie jest opodatkowane.
Npower, brytyjski sprzedawca energii elektrycznej i gazu w 2015 roku stracił aż 351 tys. odbiorców. Przyczyną odejścia klientów jest niesłuszna windykacja prowadzona przez spółkę należącą do koncernu RWE – donosi wyborcza.biz.
Jak poinformował Pekao Investment Banking, Fortum Holding B.V. kupił w ramach wezwania 93,35% akcji Duon. Fiński koncern energetyczny na przejęcie Grupy Duon wydał blisko pół miliarda złotych.
EDF, jeden z największych producentów energii elektrycznej na świecie, zwrócił się do francuskiego rządu o gwarancje cen wytworzonego prądu. Podobny scenariusz może się wydarzyć także w naszym kraju – donosi „Puls Biznesu”.
Powstał Kodeks Dobrych Praktyk Operatorów Systemów Dystrybucyjnych. Dokument, który sporządziło Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej prezentuje główne zadania dystrybutorów prądu.