Od wczoraj w energetycznej ofercie Plusa dostępna jest nowa grupa taryfowa – G12w. Adresowana jest do tych odbiorców, którzy zużywają prąd głównie wieczorami, w weekendy oraz święta. Jakie są stawki za kWh w poszczególnych strefach czasowych?
Sprzedawca energii elektrycznej powinien poinformować klientów o zmianie cenników. Zgodnie z prawem nie musi to zrobić niezwłocznie, tylko w ciągu jednego okresu rozliczeniowego. Okresy te są jednak różne… - informuje Dziennik Gazeta Prawna.
Tauron postanowił ruszyć z ofensywną na rynku energii. W ofercie tego sprzedawcy dla klientów indywidualnych pojawił się Prąd z Elektrykiem 24H, tańszy węgiel z kopalń Tauron Wydobycie oraz propozycja elektrycznego ogrzewania domu.
21 kwietnia br. ruszy druga edycja kampanii „Wybieraj mądrze. Sprawdź, kto sprzedaje Ci energię”. Organizator - Towarzystwo Obrotu Energią ma w planach nie tylko zwiększanie świadomości odbiorców energii, ale i także promowanie rzetelnych sprzedawców prądu przyznając im certyfikaty.
W wyniku otwarcia rynku energii w roku 2007 prawo do swobodnego wyboru dostawcy prądu nabyły także jednostki samorządu terytorialnego. Na co zwrócić uwagę przy przetargu na dostawę energii elektrycznej?
Wczoraj na rynku pojawiła się nowa oferta Enei skierowana do klientów indywidualnych. Energia + Zdrowie to gwarancja stałej ceny prądu oraz nielimitowany dostęp do lekarzy. Kto może skorzystać i ile to kosztuje?
Chcesz zmienić sprzedawcę prądu, ale nie wiesz który z nich jest najtańszy? Porównaj wszystkie propozycje. Zwróć uwagę na warunki umowy, cenniki, wnikliwie czytaj regulaminy. Tym sposobem wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie ofertę na energię elektryczną.
Duon chce w ciągu najbliższych dwóch lat pozyskać minimum 15% klientów, którzy postanowią zmienić sprzedawcę prądu. Niezależny sprzedawca ma apetyt na odbiorców biznesowych – informuje „Rzeczpospolita”.
Choć zmian sprzedawcy prądu jest coraz więcej to prawdziwy boom jeszcze przed nami. Alternatywni sprzedawcy energii twierdzą, że kluczem do liberalizacji rynku jest jedna faktura za dystrybucje i sprzedaż – donosi „Rzeczpospolita”.
Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że Energa chce wejść na najbardziej konkurencyjny rynek w Europie – rynek brytyjski. Gdański koncern wynajął ponoć firmę doradczą do opracowania strategii handlowej w Wielkiej Brytanii.
W ostatnich miesiącach zauważono, że na zmianę dostawcy prądu decyduje się mniej osób. Eksperci cytowani przez „Rzeczpospolitą” niewielki spadek tłumaczą, że w wielu branżach na początku roku pojawia się chwilowy zastój. Kolejne miesiące mają jednak przenieść ożywienie, bo na rynku intensywnie działają nowi gracze.
Ofgem - regulator sektora energetycznego w Wielkiej Brytanii nałożył na niemiecki koncern Eon karę finansową w wysokości 7,75 miliona funtów za nieprzestrzeganie praw konsumenckich. Za co dokładnie ukarano dostawcę energii?