Do Urzędu Regulacji Energetyki napływają nowe sygnały o nieuczciwych praktykach przedstawicieli handlowych. Domokrążcy namawiają do zmiany sprzedawcy energii czy zakupu energooszczędnych żarówek. Jak nie dać się oszukać? Na co zwracać uwagę?
Urząd Regulacji Energetyki podał właśnie średnią cenę prądu za drugi kwartał tego roku. Na rynku hurtowym cena energii elektrycznej w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy 2015 roku nieznacznie się zmieniła i wynosi 172,39 zł/MWh.
Jak donosi „Rzeczpospolita” Urząd Regulacji Energetyki wezwał największego w kraju dostawcę gazu ziemnego – PGNiG do złożenia nowej taryfy dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.
Na pełne uwolnienie rynku energii elektrycznej w ciągu najbliższych lat raczej nie mamy co liczyć – wynika z rozmowy jaką przeprowadziła „Rzeczpospolita” z Maciejem Bando, prezesem Urzędu Regulacji Energetyki.
Urząd Regulacji Energetyki ponownie odmówił sprzedawcy energii elektrycznej Energa-Obrót zatwierdzania nowej taryfy G. Jak wynika z opublikowanej dzisiaj w „Rzeczpospolitej” rozmowy z prezesem spółki Mirosławem Bielińskim sprawa trafiła właśnie do sądu.
Urząd Regulacji Energetyki podał właśnie najnowsze dane o zmianach sprzedawcy prądu. Do końca listopada 2014 roku swoje rachunki za energię elektryczną przeniosło prawie 122 tys. klientów biznesowych oraz ponad 278 tys. gospodarstw domowych. Do końca 2015 roku liczba zmian ma sięgnąć 500 tys.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził właśnie taryfy energetyczne. Nowe stawki dla gospodarstw domowych, które wejdą w życie 1 stycznia 2015 spowodują, że nasze rachunki za prąd wzrosną średnio o 1-2 złote.
W ciągu najbliższych kilkunastu dni okaże, się czy będziemy musieli głębiej sięgać do portfeli płacąc rachunki za energię elektryczną. Wówczas Urząd Regulacji Energetyki zatwierdzi taryfy energetyczne dla odbiorców indywidualnych na rok 2015 – donosi wyborcza.biz
„Rzeczpospolita” informuje, że Ministerstwo Gospodarki nie zgodzi się na wdrożenie mechanizmu maksymalnych cen na energię elektryczną w taryfach dla odbiorców indywidualnych. Z taką propozycją wystąpił Urząd Regulacji Energetyki.
Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że w roku 2015 prawdopodobnie wzrosną opłaty za przesył, które mają spory udział w wysokości naszego rachunku za prąd. Wszystko okaże się w drugiej połowie grudnia, kiedy zapadną decyzje URE odnośnie stawek dystrybucyjnych oraz taryf za sprzedaż energii dla klientów indywidualnych.
Spółki energetyczne mają dosyć ambitne plany inwestycyjne. Jak donosi „Rzeczpospolita” do roku 2028 w naszym systemie energetycznym ma przybyć około 18,5 GW nowych mocy wytwórczych. Urząd Regulacji Energetyki na podstawie sondażu przeprowadzonego wśród koncernów stworzył prognozy o ewentualnych niedoborach mocy.
Od paru lat dynamicznie rośnie liczba gospodarstw domowych i firm, które zmieniły sprzedawcę energii elektrycznej. Najnowsze dane Urzędu Regulacji Energetyki pokazują jednak, że coraz częściej przenosimy rachunek także za błękitne paliwo.