Zagrożeń związanych z energią elektryczną jest naprawdę wiele. To nie tylko pożar czy porażenie prądem. Podpowiadamy jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich.
Liberalizacja rynku energii elektrycznej zaoferowała odbiorcom nowe możliwości oszczędzania Narodził się jednak problem, wiemy, że wybór nie dotyczy lokalnego dystrybutora, za to trudno zdecydować, co do wyboru sprzedawcy energii elektrycznej, nawet, jeśli zdecydujemy się na sprzedawcę to, którą z jego ofert wybrać?
W maju zanotowano o 25% więcej zmian sprzedawcy energii elektrycznej niż miesiąc wcześniej – wynika z najnowszego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki. W sumie nowego sprzedawcę posiada już 591 520 Polaków.
Zmian sprzedawcy energii w firmie, co warto wiedzieć. Przypominamy trzy najistotniejsze aspekty.
Słyszałeś o zmieni sprzedawcy energii, a może coś o tym czytałeś? Zmiana sprzedawcy opłaca się, ale należy uważać, aby nie wpaść z deszczu pod rynnę?
Urząd Regulacji Energetyki podał najnowsze dane dotyczące zmiany sprzedawcy prądu. W kwietniu br. na ten krok zdecydowało się prawie 5,5 tys. odbiorców. W porównaniu do marca liczba zmian zwiększyła się o 6,3%. W sumie nowego sprzedawcę wybrało blisko 585 tys. Polaków.
EDF Polska, jako jeden z pierwszych sprzedawców na polskim rynku energii, wprowadził ofertę sprzedaży energii elektrycznej online. Propozycja jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw.
Do końca marca ponad 579 tys. Polaków zdecydowało się zmienić sprzedawcę energii elektrycznej. Z kolei sprzedawcę gazu zmieniło ponad 40 tys. odbiorców – wynika z monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki.
W styczniu i lutym bieżącego roku swoje rachunki za energię elektryczną przeniosło 24 tysiące odbiorców. W sumie na taki krok zdecydowało się już ponad 570 tys. klientów – wynika z monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki.
Konsumenci chętniej przenoszą rachunki za energię elektryczną niż za błękitne paliwo. W ubiegłym roku na zmianę sprzedawcy prądu zdecydowało się prawie 140 tys. odbiorców. Z kolei nowego sprzedawcę gazu wybrało blisko 24 tys. Polaków.
Z najnowszego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że Polacy coraz chętniej przenoszą swoje rachunki za prąd. Tylko w grudniu 2015 roku sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło ponad 13 tys. gospodarstw domowych.
Sprzedaż online powoli zaczyna „wypierać” tradycyjny handel. Ten trend staje się widoczny także na rynku energii elektrycznej. Niektórzy sprzedawcy prądu oferują bowiem zakup energii przez Internet.