Jak dowiedział się „Parkiet” Polska Grupa Energetyczna ma zamiar ofertą dual fuel walczyć o klientów indywidualnych. Pakietowa sprzedaż prądu i gazu ma być dostępna na terenie całej Polski zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów.
W pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku sprzedawcę gazu zmieniło 6,7 tys. odbiorców – wynika z raportu przedstawionego przez Urząd Regulacji Energetyki. To więcej niż, w ciągu całego 2014 roku – wówczas nowego sprzedawcę błękitnego paliwa wybrało nieco ponad 6,3 tys. Polaków.
Jak informuje „Rzeczpospolita” w Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat energetyczne taryfy wzrosły aż dwukrotnie. Analitycy szacują, że dzięki zmianie sprzedawcy prądu i gazu Brytyjczycy mogą zaoszczędzić nawet 160 funtów.
RWE Polska wchodzi na ogólnopolski rynek ze sprzedażą gazu ziemnego. TERAZ GAZ to produkt dedykowany dla małych i średnich firm, które zużywają błękitne paliwo na cele produkcyjne czy grzewcze. Oferta ma być w późniejszym terminie dostępna także dla klientów indywidualnych.
Do końca pierwszego kwartału 2015 roku sprzedawcę paliwa gazowego zmieniło ponad 10 tys. odbiorców – podaje Urząd Regulacji Energetyki. Najwięcej zmian zanotowano wśród klientów, którzy posiadają taryfy W1-4.
Sprzedaż prądu oraz gazu przez sprzedawców niezależnych, w tym telekomów czy operatorów telewizji kablowych daje odbiorcom możliwość zmniejszenia wysokości faktur. Jest to zasługa m.in. Towarowej Giełdy Energii, czyli pośrednika pomiędzy wytwórcami a sprzedawcami – podkreśla Money.pl
O rozwijającym się polskim rynku gazu, procesie zmiany sprzedawcy, oszczędnościach, które wynikają z wyboru alternatywnej oferty oraz o nowej marce Energetycznego Centrum – Błękitnej Energii rozmawiamy z Iloną Mroczek, Project Manager, Energetyczne Centrum S.A.
Polacy coraz aktywniej szukają lepszych ofert i zmieniają dostawców energii elektrycznej i gazu – pisze „Rzeczpospolita”. Okazuje się, że rok 2014 był rekordowy, jeśli chodzi o zmiany sprzedawców energii.
Od paru lat dynamicznie rośnie liczba gospodarstw domowych i firm, które zmieniły sprzedawcę energii elektrycznej. Najnowsze dane Urzędu Regulacji Energetyki pokazują jednak, że coraz częściej przenosimy rachunek także za błękitne paliwo.