Jak pisze RynekPierwotny.pl w ostatnich latach dosyć mocno odczuliśmy podwyżki opłat za energię elektryczną. Cena za 1 kWh w latach 2005 -2015 poszybowała w górę aż o 55%. Na tym jednak nie koniec...
Naukowcy z holenderskich uczelni wykazali, że nowoczesne liczniki prądu mogą wykazywać nawet sześciokrotne zawyżone wskazania. Polskie firmy energetyczne zapewniają, że liczniki działają dobrze, ale Główny Urząd Miar jest zdania, że problem może rzeczywiście występować – pisze Money.pl.
W ubiegłym roku wprowadzono prawo, które nakłada na przedsiębiorców obowiązek przeprowadzania audytów energetycznych. Pierwszy z nich musi się odbyć do końca września br.
Analityk rynku energetycznego, Bartłomiej Derski na łamach Onet.pl przedstawia raport o zasilaniu polskich domów. Okazuje się, że energia elektryczna nie jest jedynym źródłem zasilania, to jedynie jedna dziesiąta naszych potrzeb. Za to nadal góruje węgiel - 23%. Jakie są jeszcze inne rodzaje zasilania używane w naszych domach?
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ISO New England w niedzielę wielkanocną drastycznie spada zużycie prądu. O ile? Aż trzykrotnie.
Jeśli odbiorcy energii będą gotowi do zmniejszenia zużycia prądu to jak pisze „Puls Biznesu” można by uniknąć budowy bloku węglowego, co kosztuje około 6 mld złotych. Za taką usługę otrzymają wynagrodzenie.
Jak podało Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej w ubiegłym roku udział zielonego prądu w krajowym zużyciu energii wyniósł 13,53%. To nieco mniej niż zakładano.
Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Kanady przestrzegają, że rachunki za energię elektryczną mogą w najbliższym stuleciu wzrosnąć o sporo więcej, niż zakładano. Przyczyną podwyżek cen prądu mogą być zmiany klimatu – informuje PAP.
Jak donosi wnp.pl powołując się na dane Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ubiegłym roku zużycie energii elektrycznej wyniosło 164,6 TWh, a produkcja energii osiągnęła około 162,6 TWh
Jak donosi agencja IAR we Francji jeszcze w tym okresie zimowym może zabraknąć energii elektrycznej. Meteorolodzy zapowiadają, że potężne mrozy utrzymają się jeszcze przez dłuższy czas.
W poniedziałek padł rekord zapotrzebowania na moc w systemie energetycznym. Po raz pierwszy w historii przekroczono 26 GW poboru mocy – informuje Money.pl.
W Polsce już za 5 lat mogą się pojawić poważne problemy z dostawami prądu. Jak zauważa „Puls Biznesu” popyt na energię rośnie, a jej produkcja maleje. Potrzebne są zmiany w polityce energetycznej, inaczej ceny prądu pójdą mocno w górę i wykończą przemysł.